Filmové leto v Líščom údolí 2020

Podujatie Bratislava

Filmové leto v Líščom údolí 2020

Filmové leto v Líščom údolí

Príďte si po celodennej horúčave oddýchnuť a vychutnať dobrú kinematografiu v krásnych reáliách Líščieho údolia. Už tradične máme pre vás pripravené občerstvenie, deky a repelenty!

𝟑. 𝟕. 𝐨 𝟐𝟏.𝟑𝟎 𝐡 𝐖𝐞𝐛𝐬𝐭𝐞𝐫𝐨𝐯𝐜𝐢, SK, rodinný, 2019, 60 min.

Príbeh pavúčej rodinky, v ktorej každý prežíva svoj príbeh. Malá učenlivá Lili, tínedžer Hugo, starostlivá mama Alma, rozhodný tato Walter, zábudlivá babička a zberateľ dedko – títo všetci vás prevedú filmom, v ktorom objavíte nielen pevnosť pavúčej siete, ale aj skutočnú silu rodiny, ktorú spája.

𝟏𝟎. 𝟕. 𝐨 𝟐𝟏.𝟑𝟎 𝐡 𝐍𝐞𝐜𝐡 𝐣𝐞 𝐬𝐯𝐞𝐭𝐥𝐨, SK-CZ, 2019, dráma, 93 min.

Otec troch detí po návrate z dlhej zahraničnej pracovnej cesty zistí, že jeho najstarší syn sa pridal do polovojenskej mládežníckej organizácie a navyše je zapletený aj do smrti spolužiaka. V tejto neľahkej situácií aj spolu s manželkou zisťujú skutočnú pravdu o synovi, svojej rodine, o sebe samých a tiež aj o spoločnosti, v ktorej žijú.

𝟏𝟕. 𝟕. 𝐨 𝟐𝟏.𝟑𝟎 𝐡 𝐉𝐢ří 𝐒𝐮𝐜𝐡ý – 𝐋𝐞𝐡𝐜𝐞 𝐬 ž𝐢𝐯𝐨𝐭𝐞𝐦 𝐬𝐞 𝐩𝐫á𝐭, CZ, 2019, dokument, 102 min.
Muž deviatich remesiel, divadelník, hudobník, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, filmár, grafik, výtvarník a divadelný režisér. Predovšetkýcm legenda českej kultúry, ktorá ovplyvnila niekoľko generácii. O jeho veľa krát neľahkej životnej ceste natočila film Olga Sommerová.

𝟐𝟒. 𝟕. 𝐨 𝟐𝟏.𝟑𝟎 𝐡 𝐃𝐨𝐥𝐢𝐭𝐭𝐥𝐞, USA, 2020, rodinný/dobrodružný, 102 min.
Doktor Dolittle – výnimočný doktor anglickej kráľovnej po smrti manželky nezvládol ďalej fungovať vo vysokom nasadení a tak sa usádza v ústraní obklopený iba zvieratami, s ktorými si rozumie lepšie ako s ľuďmi. Keď však kráľovná ochorie, vydá sa na dobrodružnú plavbu hľadať liek v sprievode svojich zvieracích priateľov – ustráchanej gorily, praštenej husi, cynického pštrosa či múdreho papagája.

𝟑𝟏. 𝟕. 𝐨 𝟐𝟏.𝟑𝟎 𝐡 𝐒𝐥𝐮š𝐧í 𝐜𝐡𝐥𝐚𝐩𝐜𝐢, USA, 2020, akčný, 113 min.

Sofistikovaná akčná komédia o Američanovi Mickeym Pearsonovi, ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba.


𝟕. 𝟖. 𝐨 𝟐𝟏.𝟎𝟎 𝐡 𝐒𝐯𝐢ň𝐚, SK, 2020, thriller, 104 min.

V mafiou ovládanom štáte chce dievča, ktoré utieklo z resocializačného zariadenia svedčiť o príšerných praktikách, avšak polícia ju nechce počúvať. Tak nájde novinára, ktorý sa pustí do rozpletania neuveriteľnej chobotnice zločinu, mafie a vydierania. Z malého veksláka sa časom stane predseda a vydierač a ovládne celú krajinu. Môže pravda prežiť medzi ľuďmi ktorým ide iba o peniaze a moc?

𝟏𝟒. 𝟖. 𝐨 𝟐𝟏.𝟎𝟎 𝐡 𝐙𝐞𝐥𝐞𝐧á 𝐤𝐧𝐢𝐡𝐚, USA, 2018, dráma/komédia, 130 min.

Tony je výbušný, nie veľmi vzdelaný, ale o to prefíkanejší bodyguard s mafiánskou povesťou. Nadovšetko miluje svoju ženu a smažené kura. Dr. Don - slávny černošský klavirista, ktorý si ho najal na svoje turné je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravov a pevných zásad. Aby spoločne prekonali nástrahy, musia si k sebe obaja tvrdohlaví muži nájsť cestu skrz predsudky a humorné prešľapy.

𝟐𝟏. 𝟖. 𝐨 𝟐𝟏.𝟎𝟎 𝐡 𝐏𝐚𝐫𝐚𝐳𝐢𝐭, Južná Korea, 2019, dráma/komédia, 132 min.

Čierna komédia sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva odlišné svety? Originálny dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy ale aj satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok.


𝟐𝟖. 𝟖. 𝐨 𝟐𝟏.𝟎𝟎 𝐡 𝐇𝐨𝐝𝐢𝐧á𝐫𝐨𝐯 𝐮č𝐞ň, CZ-SK, 2019, rozprávka, 102 min.

Nad malým Urbanom už od narodenia stoja dve dobré a jedna zlá sudička. Keď mu zomrú rodičia, ujme sa ho majster hodinár a zaúča ho v remesle, no keď sa mladý Urban zamiluje do hodinárovej dcéry, vyšle mládenca nájsť bájne hodiny, ktoré varujú pred smrťou. Hodinársky učeň ide teda na cestu plnú prekážok a úloh spolu so svojimi dobrými aj zlými sudičkami, no poháňa ho láska k jeho vysnenej. Dopadne jeho cesta zdarom?

V prípade nepriaznivého počasia sa outdoorové podujatia neuskutočnia a sú bez náhrady. Zmena programu vyhradená. Vstup voľný. Dodržujte momentálne epidemiologické opatrenia. Viac info: + 421 940 634 126


𝑀𝑖𝑒𝑠𝑡𝑛𝑦 𝑢́𝑟𝑎𝑑 𝑀𝑒𝑠𝑡𝑠𝑘𝑒𝑗 𝑐̌𝑎𝑠𝑡𝑖 𝐵𝑟𝑎𝑡𝑖𝑠𝑙𝑎𝑣𝑎-𝐾𝑎𝑟𝑙𝑜𝑣𝑎 𝑉𝑒𝑠 𝑠𝑖 𝑉𝑎́𝑠 𝑑𝑜𝑣𝑜𝑙̌𝑢𝑗𝑒 𝑢𝑝𝑜𝑧𝑜𝑟𝑛𝑖𝑡̌, 𝑧̌𝑒 𝑧𝑜 𝑠𝑝𝑜𝑙𝑜𝑐̌𝑒𝑛𝑠𝑘𝑦́𝑐ℎ, 𝑘𝑢𝑙𝑡𝑢́𝑟𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑎 𝑠̌𝑝𝑜𝑟𝑡𝑜𝑣𝑦́𝑐ℎ 𝑎𝑘𝑐𝑖𝑖́ 𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑜𝑣𝑎𝑛𝑦́𝑐ℎ 𝑚𝑒𝑠𝑡𝑠𝑘𝑜𝑢 𝑐̌𝑎𝑠𝑡̌𝑜𝑢 𝑠𝑢́ 𝑣𝑦ℎ𝑜𝑡𝑜𝑣𝑜𝑣𝑎𝑛𝑒́ 𝑧𝑣𝑢𝑘𝑜𝑣𝑒́ 𝑎 𝑜𝑏𝑟𝑎𝑧𝑜𝑣𝑒́ 𝑧𝑎́𝑧𝑛𝑎𝑚𝑦 𝑎 𝑓𝑜𝑡𝑜𝑔𝑟𝑎𝑓𝑖𝑒, 𝑘𝑡𝑜𝑟𝑒́ 𝑏𝑢𝑑𝑢́ 𝑝𝑜𝑢𝑧̌𝑖𝑡𝑒́ 𝑛𝑎 𝑠𝑝𝑟𝑎𝑣𝑜𝑑𝑎𝑗𝑠𝑘𝑒́ 𝑎 𝑝𝑟𝑜𝑝𝑎𝑔𝑎𝑐̌𝑛𝑒́ 𝑢́𝑐̌𝑒𝑙𝑦 𝑜 𝑎𝑘𝑡𝑖𝑣𝑖𝑡𝑎́𝑐ℎ 𝑚𝑒𝑠𝑡𝑠𝑘𝑒𝑗 𝑐̌𝑎𝑠𝑡𝑖.
𝑈́𝑐̌𝑎𝑠𝑡̌𝑜𝑢 𝑛𝑎 𝑡𝑦́𝑐ℎ𝑡𝑜 𝑝𝑜𝑑𝑢𝑗𝑎𝑡𝑖𝑎𝑐ℎ 𝑢𝑑𝑒𝑙̌𝑢𝑗𝑒 𝑓𝑦𝑧𝑖𝑐𝑘𝑎́ 𝑜𝑠𝑜𝑏𝑎 𝑠𝑢́ℎ𝑙𝑎𝑠 𝑠 𝑣𝑦ℎ𝑜𝑡𝑜𝑣𝑜𝑣𝑎𝑛𝑖́𝑚 𝑓𝑜𝑡𝑜𝑔𝑟𝑎𝑓𝑖𝑖́ 𝑎 𝑖𝑛𝑒́ℎ𝑜 𝑎𝑢𝑑𝑖𝑜𝑣𝑖𝑧𝑢𝑎́𝑙𝑛𝑒ℎ𝑜 𝑚𝑎𝑡𝑒𝑟𝑖𝑎́𝑙𝑢 𝑎 𝑠 𝑗𝑒ℎ𝑜 𝑧𝑣𝑒𝑟𝑒𝑗𝑛𝑒𝑛𝑖́𝑚 𝑛𝑎 𝑎𝑑𝑟𝑒𝑠𝑒 𝑤𝑒𝑏𝑜𝑣𝑒́ℎ𝑜 𝑠𝑖́𝑑𝑙𝑎, 𝑛𝑎 𝑎𝑑𝑟𝑒𝑠𝑒 𝑜𝑓𝑖𝑐𝑖𝑎́𝑙𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑡𝑟𝑎́𝑛𝑜𝑘 𝑠𝑜𝑐𝑖𝑎́𝑙𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑖𝑒𝑡𝑖́ 𝑚𝑒𝑠𝑡𝑠𝑘𝑒𝑗 𝑐̌𝑎𝑠𝑡𝑖 𝐵𝑟𝑎𝑡𝑖𝑠𝑙𝑎𝑣𝑎-𝐾𝑎𝑟𝑙𝑜𝑣𝑎 𝑉𝑒𝑠 𝑎 𝐾𝑎𝑚𝑒𝑙 𝐾𝑙𝑢𝑏 𝑎 𝑣 𝑝𝑒𝑟𝑖𝑜𝑑𝑖𝑘𝑢 𝐾𝑎𝑟𝑙𝑜𝑣𝑒𝑠𝑘𝑒́ 𝑁𝑜𝑣𝑖𝑛𝑦, 𝑣𝑦́𝑙𝑢𝑐̌𝑛𝑒 𝑧𝑎 𝑢́𝑐̌𝑒𝑙𝑜𝑚 𝑝𝑟𝑒𝑧𝑒𝑛𝑡𝑎́𝑐𝑖𝑒 𝑎𝑙𝑒𝑏𝑜 𝑝𝑜𝑠𝑘𝑦𝑡𝑛𝑢𝑡𝑖𝑎 𝑖𝑛𝑓𝑜𝑟𝑚𝑎́𝑐𝑖𝑖́ 𝑜 𝑝𝑜𝑑𝑢𝑗𝑎𝑡𝑖𝑎𝑐ℎ, 𝑣 𝑠𝑢́𝑙𝑎𝑑𝑒 𝑠 § 12 𝑜𝑑𝑠. 3 𝑧𝑎́𝑘𝑜𝑛𝑎 𝑐̌. 40/1964 𝑍𝑏. 𝑂𝑏𝑐̌𝑖𝑎𝑛𝑠𝑘𝑒ℎ𝑜 𝑧𝑎́𝑘𝑜𝑛𝑛𝑖́𝑘𝑎 𝑣 𝑧𝑛𝑒𝑛𝑖́ 𝑛𝑒𝑠𝑘𝑜𝑟𝑠̌𝑖́𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑒𝑑𝑝𝑖𝑠𝑜𝑣.

Začiatok podujatia: 3. 7. 2020 21:30:00
Koniec podujatia: 4. 7. 2020 0:30:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Petra Štefanková: Cestovateľka - Traveler
Overené podujatiePetra Štefanková: Cestovateľka - Traveler
Bratislavský hrad západná terasa, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatiePyžamo pre šiestich
Dom kultúry Zrkadlový háj, Bratislava
Mafiánske historky
Overené podujatieMafiánske historky
DK Zrkadlový háj, Bratislava
Umenie vraždy
Overené podujatieUmenie vraždy
DK Zrkadlový háj, Bratislava