Filozofia pre život - Kurz pre rozvoj osobnosti

Podujatie Košice

Filozofia pre život - Kurz pre rozvoj osobnosti

Keď sa dnes povie slovo filozofia, často si predstavíme teoretickú disciplínu odtrhnutú od praktického života. Tento kurz vám ponúka filozofiu takú, aká je vo svojej podstate – praktickú, zrozumiteľnú a aplikovateľnú.
Zoznámite sa s najvýznamnejšími myšlienkami rozvinutých civilizácii celého sveta, ktorých hodnota je aktuálna dodnes. Získate praktické rady a tipy pre rozvoj osobnosti a pre odkrývanie svojho potenciálu. Kurz podnecuje vlastné hľadanie súvislostí a odpovedí na otázky o zmysle, princípoch a zákonoch života.

KAŽDÝ Z NÁS MÔŽE BYŤ ZMENOU, KTORÚ CHCE VIDIEŤ VO SVETE.

Kurz pozostáva z troch blokov:
ETIKA – pomôže nám nahliadnuť do nášho vnútra, našej psychiky a zákonov, ktoré riadia ľudskú bytosť. Umožní nám zorientovať sa v sebe samom a rozvíjať to najlepšie v nás. SOCIOPOLITIKA – pomôže nám nahliadnuť do zákonov fungovania spoločnosti a medziľudských vzťahov. Prináša nám možnosti, ako sa naučiť harmonicky spolunažívať a spolupracovať s ostatnými. FILOZOFIA DEJÍN – pomôže nám naučiť sa čítať v dejinách a pochopiť ich kontinuitu a logiku. Privedie nás k významu dnešnej doby a k zamysleniu sa nad nami, ako nad jej aktérmi a tvorcami.

Čo vás čaká na kurze:
18 pútavých tém z praktickej filozofie porovnávanie a odhaľovanie súvislostí skúmanie princípov a zákonitostí života nadčasové rady pre rozvoj osobnosti tipy a cvičenia na sebapoznávanie zdieľanie skúseností v priateľskej atmosfére študijné materiály k jednotlivým témam

Kurz otvoríme prvou témou v utorok 5.10.2021 o 19:00.
Kurz bude prebiehať raz do týždňa, vždy v utorok o 19:00 – 20:30 h Cena kurzu: kurz pozostáva z troch blokov, každý z blokov má cenu 25 €/blok, študenti/dôchodci 20 €/blok Na prezentačnú prednášku 21.9. alebo 28.9.2021 je vstup zdarma.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia