Folkekøkken: Slovak Edition

Podujatie Bratislava

Folkekøkken: Slovak Edition
Pridať do môjho kalendára
Iné podujatia, Varenie, Gastronómia
Web organizátora:
mareena.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava
Podrobnejšie informácie: info@mareena.sk
Zaujímavý názov, nie? Folkekøkken (doslova kuchyňa ľudí) je dánsky koncept komunitného stolovania, ktorého hlavnými ingredienciami sú rozličné kultúry a príbehy premiešavajúce sa v príjemnej atmosfére večera a ktorý umožňuje stretávať nových ľudí z odlišných oblastí. Je viac než len o klasickom spoločnom stolovaní a vytvára priestor spájajúci nových a pravidelných účastníkov každého veku, ktorí môžu debatovať nad jedlom a lepšie sa spoznať v uvoľnenej atmosfére.

Naša verzia Folkekøkken vás zoznámi s novými ľuďmi aj novými kuchyňami ľudí začínajúcich žiť na Slovensku či s rôznymi slovenskými špecialitami. Varíme vždy vegetariánsky, aby boli podujatia dostupné pre čo najviac z vás.

Táto edícia bude venovaná slovenskej kuchyni. Variť budeme sladkú špecialitu “šúľance” s makom alebo tvarohom. Zaujíma vás ako sa takéto jedlo pripravuje? Teraz si to budete môcť sami vyskúšať.

Kapacita je obmedzená, preto si miesto za stolom musíte chytiť. Prihláste sa, vyberte si nás za svoju večernú spoločnosť v stredu, 20. marca a prineste k nášmu dlhému stolu svoju dobrú náladu, aby sme si užili vzájomnú spoločnosť: https://goo.gl/forms/UlTNh82zMuaGrFQn2.

Odporúčaný dobrovoľný príspevok: 2,5 EUR (Vyzbierané prostriedky budú použité na pokrytie nákladov a realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti).

EN
What an unusual name, right? Folkekøkken (literally people's kitchen) is a Danish concept of social dining, where people & conversations are the key ingredients of the evening, where cultures & stories are shared in a cosy environment and where you can meet new people from different walks of life. It takes us beyond dining as we know it and creates a space that brings together strangers and regulars of all ages, who can chat over a meal and get to know one another in a relaxed atmosphere.

At our take on Folkekøkken, we will introduce you to both new people and new cuisines of people settling in Slovakia or Slovak specialities and will serve vegetarian dishes to make the event available for as many of you as possible.

This edition will be all about Slovak cuisine. Come taste sweet dish called “Šúľance” with poppy or curd. Are you wondering how we make this meal? Come and make it with us.

The capacity is limited, so you need to save your place at the table. Sign up, make us your company for Wednesday, 20 March, and bring your good mood to our long table so we can enjoy each other's company: https://goo.gl/forms/UlTNh82zMuaGrFQn2.

Suggested donation: 2.5 EUR (The money raised will be used to cover the expenses and to support future activities of this kind).

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: o.z. Mareena
Fotografie
Podobné podujatia
Street food v Ružinove
Street food v Ružinove
Park Andreja Hlinku, Bratislava
Vegánsky piknik
Vegánsky piknik
SAD JANKA KRÁĽA, Bratislava
Deň vo vinohradoch® 2020
Overené podujatieDeň vo vinohradoch® 2020
Malokarpatské vinohrady, Bratislava