Folklórny festival Východná 2016

Podujatie Východná

Žiadny obrázok
Pridať do môjho kalendára
Festivaly, Slávnosti, Zvyky a tradície
Web organizátora:
www.nocka.sk
Ďalšie podujatia v meste Východná

V dňoch 30. júna – 3. júla 2016 sa uskutoční už 62. ročník najrozsiahlejšej prehliadky tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, festival Východná 2016.

Folklórny festival Východná je najstarším a najrozsiahlejším celoslovenským festivalom s medzinárodnou účasťou u nás a zároveň vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry a jej folklorizovaných prejavov. Medzi priemerne 1400 účinkujúcimi v desiatkach umeleckých autorských programov sa na tomto festivalekaždoročne prezentujú i víťazi celoštátnych súťažných prehliadok folklórnych skupín, súborov, detských súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov muzikantov i tanečníkov. Veľmi významná a účastníkmi vítaná je účasť ľudových remeselníkov, výrobcov a umelcov. 


V ostatnom období je jednou z najzaujímavejších súčastí festivalu množstvo interaktívnych a zážitkových programov, akými sú tanečné, hudobné, spevácke workshopy, remeselné tvorivé dielne a programy pre deti. Folklórny festival Východná je prehliadkou výsledkov pravidelnej a systematickej práce mnohých inštitúcií, organizácií, združení i jednotlivcov v oblasti tradičnej ľudovej kultúry. Počas rokov svojej existencie festival výrazne prispieval k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii vzácnych hodnôt našej klenotnice kultúry. 


Festival sa uskutočňuje každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v turisticky hojne navštevovanom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier, v rázovitej a na ľudové tradície bohatej obci Východná.

Meno organizátora: Národné osvetové centrum Nám. SNP 12, 812 34 Bratislava
Fotografie zuzu hlinka
Pridať fotografie
Podobné podujatia
Gurmánsky festival
Overené podujatieGurmánsky festival
Krásno nad Kysucou
Jánske dni Turzovka 2019
Jánske dni Turzovka 2019
Areál športu a oddychu, Turzovka
Žiadny obrázok
Overené podujatieKláštorský jarmok 2019
Kláštor pod Znievom, Kláštor pod Znievom