Folklórny marec vo Forum Poprad

Podujatie Poprad

Folklórny marec vo Forum Poprad

Nechajte sa inšpirovať ľudovou tvorbou – Folklór vo Forume

Folklór a ľudová tvorba majú na Slovensku dlhú tradíciu. Výnimočné dedičstvo národa sa storočia presúva z generácie na generáciu a je pýchou nás všetkých. Vzory, ktoré preveril čas, poskytujú originálne inšpirácie aj pre módnych tvorcov a tak sa prenášajú aj do dnešnej módy. Mesiac marec je preto v našom centre venovaný téme folklór.

V termíne od 16. marca do 3. apríla bude vo Forume inštalovaná výstava unikátnych slovenských ľudových krojov Železiar. Bohatá ponuka obsahuje kroje z rôznych kútov Slovenska a okrem tradičných dámskych strihov vaše oči potešia aj kroje pre pánov a pre deti.

V sobotu 17.marca program výstavy obohatia tvorivé dielne s Úľuvom v čase od 14:00 do 18:00. Tie budú vzhľadom na termín zamerané na Veľkú noc. Zasvätíme Vás do tajov zdobenia vajíčok, prípravy ozdôb zo šúpolia a tí zručnejší si určite radi vyskúšajú hrnčiarstvo. Samozrejme myslíme aj na najmenších a pre deti bude pripravená detská verzia tvorivých dielni.

Na posledný víkend v mesiaci sú naplánované tradičné Dni Originality – exkluzívna predajná výstava, kde sa spája DIZAJN, UMENIE A REMESLÁ. 24. a 25. marca nájdete vo Forume skupinu remeselníkov, ktorí vám radi ukážu svoje zručnosti a ak budete mať chuť môžete si od nich zakúpiť originálne výrobky. V rámci Dní Originality budú pre deti aj dospelých obi dva dni v čase od 15:00 – 18:00 pripravené taktiež aj tvorivé dielne.

Tešíme sa na vás vo Forume

Miesto konania podujatia: FORUM Poprad, Námestie Sv. Egídia 3290/124, Poprad
Dátum začiatku podujatia: 17. Marca 2018 14:00
Dátum ukončenia podujatia: 17. Marca 2018 18:00
Pravdepodobné súradnice: 49.0557N 20.3053E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Folklórny marec vo Forum Poprad

Meno organizátora: FORUM Poprad
Fotografie
Podobné podujatia
Dni mesta Bardejov 2018
Dni mesta Bardejov 2018
Radničné námestie, Bardejov
Jazzový koncert
Overené podujatieJazzový koncert
Troja hotel, Lipany
Dni mesta Bardejov 2018
Dni mesta Bardejov 2018
Radničné námestie, Bardejov
Žiadny obrázok
Overené podujatieMitorvých slávností v obci Ludrová
Obec Ludrová pri kultúrnom dome, Ludrová