Fraštacké leto / Otvorenie leta na Amfiteátri Hlohovec

Podujatie Hlohovec

Fraštacké leto / Otvorenie leta na Amfiteátri Hlohovec

Leto v Hlohovci bude žiť kultúrou. Pozývame vás na jeho otvorenie 3. júla na amfiteátri v Zámockej záhrade. O 17.30 vystúpi FS Šulekovo a poteší všetkých milovníkov folklóru. O 19.30 začne svoje vystúpenie Art Music Orchestra.

Vstupné: 2,50 € dôchodcovia / 5 € dospelí
Vstupenky si môžete zakúpiť v Informačnom centre na Námestí sv. Michala 3 (PO-PIA od 08:00 do 16:00) alebo na mieste podujatia.

ART MUSIC ORCHESTRA je umelecký kolektív mladých ľudí, ktorých spája nadšenie z muzicírovania v rozmanitých žánroch „živého orchestra“. Základný kameň pre vznik AMO položili v októbri 2008 tri hudobné zoskupenia, pôsobiace v obci Červeník – okres Hlohovec: ĽH Mladí Huslisti, Muzika Heskovci a tanečná kapela Milkivej. Impulzom pre stretnutie všetkých hudobníkov bola oslava 10. výročia založenia husľovej triedy Mgr. Kataríny Bielikovej v Červeníku.

Charakteristikou zvuku a nástrojovým obsadením nadväzuje na tanečné orchestre ako napr. TOČR, ktoré dnes poznáme už len z rozhlasových nahrávok.

Dominantnou črtou orchestra je žánrová všestrannosť. Vzrastajúce interpretačné nároky a vyššie ambície AMO si vyžiadali postupné rozširovanie obsadenia o ďalších hráčov v sláčikovej, dychovej, rytmickej či vokálnej sekcii.

V súčasnosti sa počet členov orchestra pohybuje okolo čísla 25 plus alternácie.

AMO sa vo svojom repertoári špecializuje na hudbu z filmov a muzikálov. Svoj repertoár si rozširuje ako sprievodné teleso slovenských spevákov. S Janou Kocianovou a kňazom Jánom Sucháňom účinkoval v hudobno-slovnom pásme „OTČE NÁŠ“. Koncertoval so Zdenom Sychrom, Norou Blahovou, úzko spolupracuje so sólistom opery SND Danielom Čapkovičom, sólistom opery Štátneho divadla v Košiciach Jaroslavom Dvorským, s herečkou a speváčkou Janou Hubinskou, s akordeonistom Michalom Červienkom a multiinštrumentalistom Robertom Puškárom. Vo svojej bohatej programovej ponuke má orchester aj vianočný repertoár.

Ako jediný orchester na Slovensku interpretuje skladby legendárnej speváčky Evy Kostolányiovej v samostatných tematických programoch. V roku 2015 realizuje program HOMMAGE á EVA KOSTOLÁNYIOVÁ ako spomienku na 40. výročie od smrti legendárnej speváčky a tanečnice. V programe spoluúčinkuje aj spevácky zbor LÚČNICA. AMO sa v roku 2010 zúčastnil medzinárodného festivalu hudby v belgickom meste TIELT.
Najnovším titulom je koncertné uvedenie hudby z prvého slovenského muzikálu Cyrano z predmestia po 40-tich rokoch. Ako hostia účinkujú sólisti divadla Nová Scéna, Janko Slezák a Mirka Partlová. Zborové party, spevácky zbor Lúčnica.

Umeleckým vedúcim orchestra je Mgr.art. Marek Bielik, ktorý pre orchester zaranžoval všetky doposiaľ hrané skladby. Koordinačným a produkčným partnerom AMO je Dolnopovažské združenie PRAMENE so sídlom v Červeníku.

Nasledujúce koncerty Fraštackého leta:
23. 7. Geišbergovci a Balkansambel
15. 8. Katarína Koščová

Začiatok podujatia: 3. 7. 2020 17:00:00
Koniec podujatia: 3. 7. 2020 21:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Koncert Horkýže Slíže
Overené podujatieKoncert Horkýže Slíže
Peterská Bašta, Svatopeterská 85, Hlohovec
Koncert Horkýže Slíže
Overené podujatieKoncert Horkýže Slíže
Peterská Bašta, Svatopeterská 85, Hlohovec
Žiadny obrázok
Overené podujatieVínožúr
Kultúrne centrum Bojnice, Bojnice
Koncert Horkýže Slíže
Overené podujatieKoncert Horkýže Slíže
Peterská Bašta, Svatopeterská 85, Hlohovec
Fest Fajný Fest 2021
Overené podujatieFest Fajný Fest 2021
Kaštieľ Strážky, Spišská Belá