Hamlet - Divadlo v kine

Podujatie Modra

Hamlet - Divadlo v kine
Pridať do môjho kalendára
Divadlo, Kino
Web organizátora:
www.kinomodra.sk
Ďalšie podujatia v meste Modra

Hamlet - Divadlo v kine

české titulky / vstupné: 8 €

Populárny predstaviteľ Sherlocka Benedict Cumberbatch (nominant na Oscara za film Kód Enigmy) sa ukáže v titulnej úlohe Shakespearovej majstrovskej tragédie.

Réžia: Lyndsey Turner • Hrajú: Benedict Cumberbatch • Hrajú: Leo Bill, Barry Aird, Eddie Arnold, Sian Brooke, Nigel Carrington, Ruairi Conaghan, Rudi Dharmalingham, Colin Heigh, Paul Ham, Diveen Henry, Anastasia Hille, Ciarán Hinds, Kobna Holdbrook-Smith, Karl Johnson, Jim Norton, Amaka Okafor, Dan Parr, Jan Shepherd, Morag Siller, Matthew Steer, Sergo Vares, Dwane Walcott • Kostýmy: Katrina Lindsay • Svetlá: Jane Cox • Hudba: Jon Hopkins • Zvukár: Christopher Shutt

Majstrovská tragédia o Hamletovi je najznámejšou a najčastejšie citovanou divadelnou hrou Williama Shakespeara. Aj vďaka mimoriadnej popularite Benedicta Cumberbatcha (Sherlock, Kód Enigmy) sa z nového Hamleta stala najväčšia divadelná udalosť sezóny, priťahujúca do londýnskeho národného divadla nezvyčajný záujem. Predstavenie bolo vypredané v priebehu niekoľkých hodín už rok pred svojou premiérou. V réžii Lyndsey Turner je to vizuálne ohromujúca produkcia so silnou atmosférou.

Dráma Hamlet rieši otázku ľudskej existencie. Dánsky princ sa po vražde svojho otca snaží pochopiť a rozmotať spleť intríg na kráľovskom dvore. Podsúva sa mu dilema pomsty a šialenstva, a začína sa hra, v ktorej niet víťaza.

Chumberbatch vkladá do role Hamleta pochmúrnu intenzitu. Táto klasika fascinuje a strháva aj vďaka jej súčasnej réžií. Lyndsey Turner často pretkáva inscenácie svojimi režijnými ozdobami, ako keď herci prejdú do spomaleného pohybu alebo zostanú nehybní. Na impozantnom javisku, ktoré sa zdá rovnako hlboké ako široké, sa otvára pôsobivá scéna znázorňujúca postupne sa rozpadávajúci kráľovský palác.

Ak ste si mysleli, že príbeh Hamleta poznáte a nemôže vás prekvapiť, táto produkcia vás presvedčí o opaku. Nemusíte riešiť: „Ísť či neísť?“ Príďte si vychutnať skvelé londýnske divadlo v kine!

Začiatok:

Vstup do sály od 17:30 (prosím príďte skôr, aby ste si stihli včas kúpiť lístok)

18:00 – 20.05 Prvé dejstvo
(10 min úvod NT live, kt. zahrnuje: predhovor a interview s Benedictom Cumberbatchom)

20:05 – 20:25 prestávka 20 min

20:25 – 21:25 Druhé dejstvo

Miesto konania podujatia: Kino MIER Modra, Kalinčiakova 4, Modra
Vstupenky: https://system.cinemaware.eu/wstep1.php?id=62cf2b83fc33e7fecf0f873c28ec47c57fb2c970a6d1ceebbe24f786
Dátum začiatku podujatia: 18. Apríla 2018 18:00
Dátum ukončenia podujatia: 18. Apríla 2018 22:00
Pravdepodobné súradnice: 48.3343N 17.3036E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Hamlet - Divadlo v kine

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kino MIER Modra
Fotografie
Podobné podujatia
Tri a pol chlapa
Tri a pol chlapa
Nádvorie Zichyho paláca, Bratislava
Letné kino v Ružinove 2020
Letné kino v Ružinove 2020
Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere, Bratislava
Odchody vlakov
Odchody vlakov
DK Zrkadlový háj, Bratislava
KUBO československý muzikál
KUBO československý muzikál
PKC- Pezinské Kultúrne Centrum, Pezinok