Heymoonshaker / Tabačka

Podujatie Košice

Heymoonshaker / Tabačka

Britská dvojica Heymoonshaker počas svojich vystúpení spája sedem dekád vzdialený blues a beatbox. Bluesman Andrew Balcon a prskajúci beatboxer Dave Crowe zveľaďovali svoje umenie predovšetkým pred najúprimnejším klubom na svete - na ulici. A práve na ulici sa títo muzikanti stretli. Z Nového Zélandu si to namierili do Švédska a odtiaľ do francúzskych ulíc. Tu si vybudovali renomé kapely, ktorá si pre slušný honorár nemusí zložiť klobúk z hlavy.

Francúzsky Rolling Stone o nich napísal: "Dobre vyvážený mix úsmevov, slovných súbojov a pôsobivé predstavenie poskytujúce hlboké emócie. Oslňujúce!" Potom to už išlo rýchlo. Predkapela Walk Off The Earth, festivaly Printemps de Bourges, Sziget, Glastonbury, prvé EP Shakerism, debut Noir, americké turné, video s vyše 25 miliónmi pozretí... Ako však komentoval rastúcu popularitu Dave Crowe: "K akémukoľvek bohatstvu by som prišiel, ostanem navždy pouličným muzikantom."

Refresher zaradil koncert Heymoonshaker na Pohode 2015 medzi 10 najlepších show ročníka. "Išlo o energickú smršť, na ktorú návštevníci koncertu tak skoro nezabudnú. Dave Crowe je jedným z najlepších beatboxerov vôbec, a v kombinácii s bluesovou gitarou a chrapľavým hlasom spolukapelníka dostáva jeho práca úplne nový rozmer.“ (hudba.sk)

https://sk-sk.facebook.com/heymoonshaker/
https://soundcloud.com/heymoonshaker

Lístky v predaji od 24.1.2018!

Miesto konania podujatia: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2, Košice
Vstupenky: https://tootoot.fm/en/events/5a66011c8607200ed4ccbd58
Dátum začiatku podujatia: 21. Apríla 2018 20:00
Dátum ukončenia podujatia: 21. Apríla 2018 23:00
Pravdepodobné súradnice: 48.7291N 21.2559E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Heymoonshaker / Tabačka

Meno organizátora: Tabačka Kulturfabrik
Fotografie
Podobné podujatia