Historické historky na hrade Modrý kameň

Podujatie Modrý Kameň

Historické historky na hrade Modrý kameň

Spolu s historickým, hudobným, divadelným združením TORMEN a skupinou historického šermu RICASSO sme pripravili netradičný víkend na hrade Modrý Kameň.
V sobotu a v nedeľu 28.7. - 29.7. 2018 náš hrad a kaštieľ obsadia postavy z minulosti, z rôznych kútov sveta od praveku až po rokoko. Scénkami plnými vtipov, akcie a šermu nás presvedčia o tom, že história môže byť nečakane veselá.
Sprievodným programom je interaktívna výstava Dotkni sa stredoveku, ktorá návštevníkov prenesie do bežného dňa v stredoveku. V tento víkend budú pripravené aj špeciálne tvorivé dielne venované minulosti.
Spestrením bude výstava Legohranie, ktorá prezentuje najvyužívanejšiu a najpopulárnejšiu detskú stavebnicu – Lego. Pre najmenších je pripravené Hračkovisko.
Nádvorie hradu oživia Zabudnuté hry – švihadlo, skákacia škôlka, guličky, chodúle či guma.
Hradná kaplnka v tejto sezóne hostí výstavu zo zbierok SNM – Múzea Bojnice s názvom Tichý spovedník, ktorá prezentuje kňaza a martýra Sv. Ján Nepomuckého, máte možnosť ju zhliadnuť počas podujatia.
Pred hradom nás zabavia šliapacie káry, stánkový predaj a občerstvenie. Na nádvorí je v prevádzke hradná cukráreň.
Podujatie sa koná v časovaných vstupoch v sobotu 28.7. od 10:00 hod. do 23:00 hod. a v nedeľu - 29.7. od 10:00 hod. do 17:00 hod.
Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,5 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP. Sprievodné programy sú za 1€.

Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia