HOLOKAUST 17.5.2022

Podujatie Bratislava

HOLOKAUST

O najhlbších jazvách, ktoré vznikli pri vytváraní novodobej slovenskej spoločnosti. Tvorcovia zobrazujú historické obdobie, evokované názvom hry, kontroverzným a moderným spôsobom.

Hra Holokaust vychádza zo spomienok Hildy Hraboveckej, ktorá prežila prvý dievčenský transport z územia fašistickej Slovenskej republiky do Osvienčimu (1942). Kontroverzným a moderným spôsobom zobrazuje historické obdobie, v ktorom vznikli najhlbšie jazvy na utváraní novodobej slovenskej spoločnosti, evokované názvom hry.

Anna Králiková sa po revolúcii vracia do vlasti a chce reštituovať svoj majetok, až kým nezistí, že jej rodina ho v skutočnosti arizovala. Jej príbeh rámcuje dramatické osudy ľudí žijúcich na slovenskom území v čase, keď majoritné obyvateľstvo prežívalo materiálnu prosperitu a opájalo sa rozmachom kultúry, zatiaľ čo občania židovskej národnosti boli premiestňovaní do vyhladzovacích koncentračných táborov. Prvá časť hry sa odohráva v dobovej kaviarni a druhá kdesi medzi nebom a zemou, dávno po tom, ako hrôzy spojené s holokaustom slovenských židov odzneli a sú takmer zabudnuté.

UPOZORNENIE: Počas predstavenia sa na javisku fajčí. Po prestávke nastane zmena sedenia.

17 €

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieDrobečky z perníku
TEATRO Wüstenrot, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieRómeo+Júlia
IUVENTA, Bratislava
Riaditeľky zemegule
Overené podujatieRiaditeľky zemegule
Divadlo GUnaGU, Bratislava
Kvarteto
Overené podujatieKvarteto
Nemecký kultúrny dom Rača, Bratislava
Čajočky 10.6.2022
Overené podujatieČajočky 10.6.2022
IUVENTA, Bratislava