HRANA

Podujatie Bratislava

HRANA

Jarný koncert Hrany prinesie špeciálne spojenie známej zostavy Oskar Rózsa, Martin Valihora, Vladislav Šarišský, Marek Minárik a Adam Mičinec so sláčikovým kvartetom Mucha Quartet. “Je to kvarteto vynikajúcich mladých muzikantov s enormným potenciálom. Rozhodol som sa, že oslovím svojich kolegov skladateľov a urobíme aranžmány pre slačikové kvarteto. Ozvláštnime tak časť koncertu, Marek Brezovský totiž sláčiky miloval a prepájanie rôznorodých hudobných sfér bolo jeho doménou,” hovorí Oskar Rózsa. Koncert bude sprevádzať živé maľovanie výtvarnika Mareka Ormandíka.
Mucha Quartet je teleso, ktoré vzniklo pred trinástimi rokmi na pôde Konzervatória v Bratislave a ktoré patrí k najsľubnejším mladým komorným telesám u nás. Tvoria ho Juraj Tomka (1. husle), Andrej Baran (2. husle), Veronika Prokešová (viola) a Pavol Mucha (violončelo). Mucha Quartet získalo viacero medzinárodných ocenení a tiež významné umelecké impulzy na medzinárodných interpretačných kurzoch Marek Brezovský bol hudobný skladateľ a klavirista, ktorý patril medzi najväčšie talenty slovenskej hudby. Zomrel 22. júna 1994 ako dvadsaťročný na predávkovanie heroínom. Už ako tínedžer písal skladby s mimoriadne silnou výpovednou hodnotou – na jednej strane umelecky vycibrené, na druhej strane bezprostredne živelné. Niektoré odrážajú pocity človeka zomknutého v putách závislosti, iné sú skôr energické či sympaticky drzé, no všetky sú svojím spôsobom nadčasové. Album Hrana vznikol na podnet Oskara Rózsu, ktorý sa v roku 1999 rozhodol z archívov svojho kamaráta Brezovského povyberať skladby, naspievať jeho party a nahrať podklady so známymi inštrumentalistami. Hrana vystúpi aj v Košiciach v Tabačke Kulturfabrik v utorok 24. 5. 20. 5. (piatok) v Majestic Music Club Štart: 20:00 hod.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
NERIEŠ OK TOUR 2020
NERIEŠ OK TOUR 2020
Ateliér Babylon, Bratislava
Opera aeterna III
Overené podujatieOpera aeterna III
Nádvorie domu Albrechtovcov, Kapitulská 1 (v prípade nepriaznivého počasia Koncertná sieň Klarisky), Bratislava
Separ OG Tour 2020
Separ OG Tour 2020
Refinery Gallery, Bratislava