Hrdza

Podujatie Vinné

Hrdza

Prídte s nami osláviť naše 22. narodeniny. Okrem kompletnej zostavy kapely Hrdza pozvanie prijali aj hostia ako Štefan Štec, spevácka skupina Šafolka, Dominika Šuťáková (spev), Gabi Silvay (fujara, píšťalky, husle), Mykhaylo Zakhariya (cimbal), Marek Pastirik (kaval, duduk, gajdy). Nebudú chýbať hity ako Slovensko moje, otčina moja, Taká sa mi páči, Mám ja orech či Štefan. Odznejú aj úplné novinky. Mnohé skladby si budete môcť vychutnať v novej neopakovateľnej podobe. Neváhajte, tešíme sa na vás.

HRDZA - Špička žánru world music na Slovensku
Hudba hraná s radosťou a zo srdca. Prešovská skupina HRDZA (SK) pôsobí na scéne world music od roku 1999. Silné hlasy, špičkoví hudobníci a šikovne spracované piesne miešajú staré s novým do príjemného zvuku. HRDZA je známa najmä svojimi vlastnými piesňami (Taká sa mi páči, Košieľočka), v ktorých čerpá zo slovenskej hudobnej tradície ale aj úpravami ľudových piesní (Slovensko moje, otčina moja, Štefan, Divčata, Mám ja orech). Neodmysliteľnou súčasťou kapely sú jej speváčky, Susanna Jara (PL) a Lucia Gibarti. Kapela vydala päť štúdiových albumov a jeden výberový album. Album Neskrotený bol veľmi dobre hodnotený kritikmi ako aj fanúšikmi, v apríli 2019 dosiahol štvrté miesto v prestížnom medzinárodnom rebríčku World Music Charts Europe (WMCE). Ide o rebríček, v ktorom odborníci na world music z radov redaktorov 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy hodnotia aktuálne albumy z celého sveta. Je to historicky najvyššie miesto aké dosiahla slovenská kapela v rebríčku fungujúcom od roku 1991. Kapela je známa aj z televíznych súťaží Eurovision Song Contest 2010 a Česko Slovensko má talent 2016. Youtube kanál kapely Hrdza má obrovskú sledovanosť a video Štefan s úpravou rusínskej ľudovej piesne si každý mesiac pripisuje ďalší milión zhliadnutí. Vo februári 2020 prispela Hrdza svojou úpravou piesne Slovensko moje, otčina moja k filmu Sviňa. V tomto roku kapela oslavuje 22 rokov aj prostredníctvom špeciálneho štúdiového albumu, ktorý vyšiel v júli 2021.

Hostia:
Šafolka Štefan Štec Gabi Silvay Marek Pastirik Dominika Šuťáková Mykhaylo Zakhariya

Vstupné: 8,- € / 5,- € študenti / 10,- € na mieste

Deti do 12 rokov majú vstup v sprievode rodiča zadarmo.

19:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
KANDRÁČOVCI & ČECHOMOR
Overené podujatieKANDRÁČOVCI & ČECHOMOR
Amfiteáter Zemplínska šírava, Vinné
Ščamba
Overené podujatieŠčamba
Yacht Village Zemplínska Šírava, Vinné
Žiadny obrázok
Overené podujatieROLLAND Z ČIRČA
Yacht Village Zemplínska Šírava, Vinné
FRAGILE koncert
Overené podujatieFRAGILE koncert
GES club, Košice
IMT Smile - Summer tour 2022
Overené podujatieIMT Smile - Summer tour 2022
Amfiteáter Košice, Košice, Košice