Hudobná GLOSA Igora ŠIMEGA č.65

Podujatie Banská Bystrica

Srdečne pozývame na zábavný a inšpiratívny večer s hudbou mnohých žánrov, divadelnou vôňou a príchuťou spoločenských aktuálnych udalsotí. Cítiť život srdcom a oddávať sa dušou hudbe to je Láska, ktorá prechádza všetkými zmyslami.
Reč sa však určite dotkne aj tej - ktorá ide cez žalúdok :-) Skladba hostí podľa chuti napovedá silný zážitok.

IGOR ŠIMEG – spevák, herec, režisér – hostiteľ – v aktuálnom čase pohrúžený tiež v prípravách

JÚNOVÉHO 8.ročníka najväčšieho tradičného banskobystrického multižánrového festivalu umenia a dizajnu – FUBABY - 17. - 23- jún 2019
Okrem toho sitihol zarecitovať v rámci Svetového dňa poézie aj Downovho syndrómu.

Pravidelne hráva v bratislavských divadlách Nová scéna a RedCat Cabaret, hosťuje v operete Gróf Luxemburg divadla Colorato, pôsobí na hudobnej fakulte Akadémie umení BB.

Pripravuje dve MÁJOVÉ premiéry – opery Čarovná flauta a muzikálovej šou – JUBOX, koncert pásnkej speváckej skupiny TRJOF s Petrom Makranským a Dáriusom Koči.

Organizuje APRÍLOVÝ koncert s krstom CD MOSTY so slovenskými šansónmi Pala Janíčka a Petra Vala a tiež spolupracuje so slovenskými televíziami .

Hostia aktuálnej udalosti:

KATARÍNA BRYCHTOVÁ – slovenská herečka a moderátorka. Skôr, než sa stala moderátorkou a filmovou herečkou, hrala v mnohých divadlách: Slovenské Národné Divadlo, Radošinské naivné divadlo, Divadlo Astorka. Jej prvý hraný film bol Sila lásky z roku 1990.

Prvýkrát mohli diváci počuť jej hlas v rádiu Twist, odkiaľ putovali jej kroky do televízie JOJ, kde moderovala Raňajojky a dlhodobo mimoriadne úspešný projekt POŠTA PRE TEBA (2004), o ktorej napísala aj knihu.

Vyštudovala tiež sociálnu prácu a má vyštudovanú VŠMU. Venuje sa aj dabingu, najznámejšia postava, ktorej prepožičala hlas, je Rachel z Priateľov.

Hrala vo viacerých televíznych inscenáciách, účinkuje pravidelne v TV reláciách, intenzívne sa angažuje v charitatívnych aktivitách, píše knihy a je toho oveľa viac – dokonca aj na divadelných doskách aj s legendami slovenského dámskeho umeleckého sveta v hre – Klimaktérium.


THE BUTTONS Akordeónové trio založili v januári roku 2018 traja dlhoroční kamaráti Filip Urda ( I. akordeón), Ján Gonda ( II. akordeón) a Dominik Frčka ( III. akordeón) – študovaní umelci, absolventi Konzervatória v Banskej Bystrici a Akadémie umení v Banskej Bystrici. Venujú sa tiež sólovej interpretácii klasickej hudby, jazzu, folklóru a inému.

Súčasná pestrá rôznorodosť hudobných štýlov, najmä v elektronickej hudbe, obohacuje aj ich repertoár. Obsahuje nielen klasické kompozície slovenských či poľských autorov, ale aj vlastné kompozície voľného žánru, akým je napríklad "House", preto svojej hudobnej produkcii nekladú medze a snažia sa využiť všetky dostupné možnosti, aké súčasná doba akordeónovej interpretácii ponúka.

Spolupracujú s mnohými inými zoskupeniami a sú otvorení všetkým novým výzvam.


Meno organizátora: Mestské hudobné divadlo BB a Národný dom Banská Bystrica
Fotografie
Podobné podujatia
1. MÁJ 2019 DUCHOŇOVCI
1. MÁJ 2019 DUCHOŇOVCI
Námestie SNP, Banská Bystrica
Abba Mania Tour 2019 - Abba Stars / Banská Bystrica
Overené podujatieAbba Mania Tour 2019 - Abba Stars / Banská Bystrica
Športová hala DUKLA (Štiavničky), Banská Bystrica
Piesňou po stopách života
Piesňou po stopách života
Aula Beliana, Banská Bystrica
Metal Ladies!
Metal Ladies!
Klub 77, Banská Bystrica