II. Benefičné háčkovanie (Farebné Postieľky)

Podujatie Košice

II. Benefičné háčkovanie (Farebné Postieľky)
Pridať do môjho kalendára
Kultúra, Remeslá, Zvyky a tradície
Web organizátora:
www.vymenniky.sk
Ďalšie podujatia v meste Košice
Podrobnejšie informácie: vymenniky@k13.sk
Výmenníky (www.vymenniky.sk) a K13 (https://www.k13.sk/) už po druhý krát organizujú:
Benefičné háčkovanie, tentoraz s názvom FAREBNÉ POSTIEĽKY.
Benefičné háčkovanie je súčasťou projektu HÁČKOVANÉ GRAFITY

Zapojte sa do dobrej veci.

27. 3. 2019 budeme od 14:00 do 19:00 v priestoroch Kulturparku (koncertná sála v Hlavnej budove) háčkovať štvorce a z nich deky, aby bol pobyt detí v nemocnici a pôrodnici farebnejší. Benefícia sa koná s podporou Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ __ _ _ _ _ __ _ _ _

Čo si so sebou doniesť?
Prineste si iba háčik č. 3 – 3,5.
Priadza bude k dispozícii.

Svoju účasť nám, prosíme, potvrďte e-mailom na hackovane.grafity@gmail.com. (Aby sme vedeli odhadnúť potrebný počet materiálu na háčkovanie).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ __ _ _ _ _ __ _ _ _

Ak by ste sa nemohli zúčastniť, ale chceli sa zapojiť, alebo ak by ste chceli prispieť väčším dielom, môžete háčkovať aj mimo akcie a uháčkované štvorce (ev. aj celé deky) nám potom nechať v Galantérii Piccolo na Mäsiarskej 13 v Košiciach (v tej, kde predávajú priadze), alebo priniesť priamo na akciu. Ďakujeme.
---------------------------------------------------------------------------
Aký použiť materiál? Aká by mala byť veľkosť štvorcov a diek?

Aby deky boli z jednotného materiálu, prosím, používajte priadze s týmito, či veľmi podobnými charakteristikami: zmes 50% akryl, 50% bavlna, 100g / cca 330 m (sú to napr. priadze alize Cotton Gold, alebo Yarnart Jeans). Štvorce by mali byť veľké 15 x 15 cm, alebo 20 x 20 cm. Výber vzorky je na vás. Štvorce môžu byť jednofarebné a aj viacfarebné. Veľkosť výsledných diek by sa mala pohybovať v rozmeroch 30 x 60 cm, 40 x 80 cm, pár centimetrov hore dole nie je problém. Ak budete mať nejasnosti, informácie žiadajte na hackovane.grafity@gmail.com.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ __ _ _ _ _ __ _ _ _

Prečo farebné deky?

Aby boli postieľky v nemocnici a v pôrodnici farebnejšie. Deti sa určite potešia z mäkkej a farebnej prikrývky. A pomôžeme spestriť pracovisko aj pre lekárov a sestričky. Nezabudnite, že správne farby vedia liečiť, upokojiť, potešiť. Keď budete vyberať z akých farieb budú vaše štvorce, tak by vraj mali byť čo najjasnejšie. Výskumy s bábätkami ukázali, že uprednostňujú jasné a kontrastné farby (červenú, oranžovú, fialovú, modrú). Bábätká, bez rozdielu pohlavia, majú najradšej červenú a ružovú, lebo ju pravdepodobne poznajú už z mamkinho bruška. Dokonca v niektorých nemocniciach vo svete zavinujú novorodencov do červených zavinovačiek a deti sú vraj potom pokojnejšie. Ale nech je to akokoľvek, veríme, že naše deky potešia deti i personál nemocnice.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ __ _ _ _ _ __ _ _ _

Partneri

Tvorenie a učenie (Tvorenie a učenie) – tvorivé dielne pre deti a dospelých v Košiciach a okolí
OZ Tvorivá dielňa (OZ Tvorivá dielňa) – Našim zámerom je spájať ľudí, ktorí majú vzťah k umeniu, kreativite a tvorivému sebavyjadreniu.
Rodinné centrum Pimpollo Krásna (Pimpollo - Rodinné centrum Krásna) – cieľom rodinného centra je umožniť rodičom na materskej a rodičovskej dovolenke uplatniť sa v rámci svojej profesie i záujmov, ponúknuť im relaxáciu a rozptýlenie.

Za podporu a poskytnutý materiál na háčkovanie ďakujeme firmám:
Galanteria Piccolo – Mäsiarska 3, Košice, Vlny.sk Eshop /www.vlny.sk/
eGalantéria - eGalanteria /www.egalanteria.sk/

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Výmenníky
Fotografie
Podobné podujatia
Žiadny obrázok
Overené podujatieŠkriepky na korze
Spišské divadlo, Spišská Nová Ves
Lord of The Dance: 2021 Tour
Lord of The Dance: 2021 Tour
Incheba Expo Bratislava, Bratislava
Žiadny obrázok
Overené podujatieŠkriepky na korze
Spišské divadlo, Spišská Nová Ves