II.ročník letného festivalu ukrajinskej kultúry pod Spišským hradom

Podujatie Spišské Podhradie

Festival odštartuje v piatok 22.7.2016 o 15:00 v Spišskom Podhradí v Parku kultúry „Masterclass“ – školou tradičného ukrajinského tanca. Pokračovať budeme maľovaním na témy súvisiace s Ukrajinou a jej kultúrou. Tanečné a spevácke vystúpenia predvedú umelecké súbory z Ukrajiny, Džerelľcja Karpat a folklórny súbor z Kamenice – vokálnotanečná skupina Materynka. V sobotu od 10:00 bude festival prebiehať na Spišskom hrade, opäť workshopmi a vystúpeniami ukrajinských umelcov.
Slávnostné ukončenie festivalu bude v sobotu o 17:00 koncertom v Katedrále Sv. Martina v Spišskej Kapitule. Vystúpi mezzosopranistka z Ukrajiny, Kateryna Pacher na ktorej vystúpenie sa veľmi tešíme. Okrem operného spevu nám predvedie aj hru na svetovo ojedinelom nástroji bandura. Hra na tento nástroj je špecifická práve pre Ukrajinu. Práve Kateryna je jedna z mála umelcov, ktorá hrá na tento nástroj profesionálne.

Festival nie je len ojedinelou aktivitou združenia, v priebehu ostatných dvoch rokov prebehli aktivity zamerané na podporu rozvíjania vzťahov k ukrajinskej téme a prepojenie rôznych mládežníckych združení. Tieto rozvojové aktivity podporujú partneri: Mesto Spišské Podhradie, Prešovský samosprávny kraj a Slovenské národné múzeum Levoča.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Spiš Gallery o.z.
Fotografie
Podobné podujatia