Ivan Gontko: Don Šajn alebo márnotratný syn

Podujatie Trenčín

Ivan Gontko: Don Šajn alebo márnotratný syn

Tyjátr je divadelný projekt bábkoherca a dramaturga Ivana Gontka, člena súboru Starého divadla K. Spišáka v Nitre a spoluzakladateľa súboru Teatro Tatro. Cieľom projektu je prinavrátiť do súčasnosti tradíciu kočovných bábkarov a komediantov.

Hra o zvodcovi žien Donovi Juanovi pochádza z 2. polovice 14. storočia a stala sa predlohou mnohých neskorších verzií, či pre komédiu dell´arte, Moliérovu drámu alebo slávnu Mozartovu operu. Postupne sa stala súčasťou kmeňového repertoáru každej bábkarskej dynastie.

V Čechách sa hrala od roku 1770 pod názvom „Strassliwi Hodowani nebo Don Jean mordirz sweho Pana bratra Don Carlos“ a postupne z verzií rôznych bábkarských rodov vznikol text, ktorý sa s malými obmenami hráva dodnes.

Príbeh o potrestanom hriešnikovi hrávali aj Anderlovci a bol jedným z nahrávanejších titulov. Práve túto verziu ponúkame divákom v neskrátenej podobe a veríme, že i v našom podaní si získa svojich divákov.

Hra je venovaná pamiatke všetkých slovenských ľudových bábkarov, vďaka ktorým pretrvalo tradičné bábkové divadlo do dnešných dní.

Vstupné: 3 eurá
Vstupenky na predstavenie aj permanentku na celý festival si môžete zakúpiť cez e-mail info@klubluc.sk (www.klubluc.sk), prípadne telefonicky na 0903 027 910. Viac informácií už čoskoro aj na festivalovom webe http://monodrama.sk/.

Miesto konania podujatia: Kino Hviezda, Kniežaťa Pribinu 3, Trenčín
Vstupenky: http://monodrama.sk/
Dátum začiatku podujatia: 18. Septembra 2016 16:00
Pravdepodobné súradnice: 48.8942N 18.0372E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Ivan Gontko: Don Šajn alebo márnotratný syn

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia
ART IN PARK 2021
Overené podujatieART IN PARK 2021
Kúpeľný park Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Tam, kde býva ajurvéda
Overené podujatieTam, kde býva ajurvéda
Artkino za zrkadlom , Bratislava
ART IN PARK 2021
Overené podujatieART IN PARK 2021
Kúpeľný park Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice