Podujatia, akcie Ivanovce

Adresa - Obecný úrad
1
913 05 Melčice - Lieskové
Kontakty
Telefón: 032 649 02 34
E-mail: obecivanovce.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 03.10.2022
V obci neevidujeme žiadne podujatia. V okrese Trenčín nasledovné:
Bílé Vánoce Lucie Bílé
Overené podujatieBílé Vánoce Lucie Bílé
Dom armády - Posádkový klub, Trenčín
Jozef Holly - Vianočná Piano Show
Overené podujatieJozef Holly - Vianočná Piano Show
Posádkový klub - ODA, Trenčín
Čajočky
Overené podujatieČajočky
Posádkový klub - ODA, Trenčín
Fotografie z podujatí v obci Ivanovce
História podujatí
V obci Ivanovce na nachádza archeologický nález európskeho významu, "Ivanovská skala", ktorá je aj významným chráneným prírodným úkazom.
V jej okolí sa našlo množstvo archeologických nálezov z čias staršej doby kamennej - paleolitu. Počas výskumu sa našli rôzne predmety ako: - hroty listového tvaru, čepele, škrabadlá, kamenné sekerky, štiepané kamenné nástroje, hlinené tkáčske prasleny a kostené šidlá, štyri bronzové spony, šálky – vytepané z tenkého plechu, ktoré patria k najstarším typom tohto druhu na Slovensku, zvyšky hlinených nádob zdobené rozlične zostavenou kolkovanou výzdobou, odtlačenou do ešte nevypáleného povrchu nádob malým dreveným alebo kosteným kolkom.
                 Najvzácnejším nálezom je však nesporne poklad – svojrázna klenotnica jednej z vtedajších obyvateliek osady, ktorá si svoje šperky starostlivo uschovala, avšak viac sa po ne nevrátila. Našli sa v hlinenej amforovitej nádobe, ktorá obsahovala dva bronzové plechové špirálovite stočené náramky a dva prekrásne náhrdelníky. Oba boli z liatych malých bronzových korálikov, usporiadaných v dvoch a troch radoch. Na každom z nich uprostred visí zlatý okuliarovitý na dve protiľahlé strany špirálovite skrútený závesok.

V obci Ivanovce pôsobí Dobrovoľný hasičský zbor obce, Telovýchovná jednota Považan, ako aj Poľovnícke združenie. Všetky tieto združenia prispievajú k rozvoju športu v obci.

Najväčšou kultúrnou akciou obce je tradičné varenie gulášu " Ivanovský kotlík", ktorá sa pravidelne koná v auguste. Tento rok je naplánovaná na 13.08. 2016. Bližšie informácie budú zverejnené na stránke www.ivanovce.sk, alebo na FB stránke.

Návštevníci obce Ivanovce sa môžu vydať na turistickú trasu " Pochod pod Dúžnikom" s cieľom návštevy pamätníka padlých rumunských vojakov v 2. sv. vojne.

Podujatia v obci Ivanovce. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Ivanovce ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk

Podujatia v obci Ivanovce. Sekcia knižnice.

 

- 3998/2000-400/0746, Obecná knižnica, č. 17, ,