Judas Priest

Podujatie Bratislava

Judas Priest

Judas Priest sa nevzdávajú a veria, že budúci rok už koncert odohrajú

Pôvodne plánovali Judas Priest osláviť svoje 50. výročie v Bratislave ešte 24. júla 2020, ale s novou situáciou spôsobenou šírením koronavírusu sa rozhodli vysporiadať odložením koncertu na nový termín, pretože za žiadnych okolností nechceli riskovať zdravie svojich fanúšikov. Žiaľ, situácia je stále vážna a platné protipandemické nariadenia nedovoľujú usporiadať podujatie týchto rozmerov, čo znamená, že koncert Judas Priest sa 12. júla 2021 neuskutoční. Organizátori z agentúry ProMusic si uvedomujú, že nielen pre slovenských fanúšikov by bolo sklamaním, ak jedna z najvplyvnejších heavy metalových kapiel všetkých čias, ktorá je zároveň držiteľom ocenenia Grammy za najlepšiu metalovú koncertnú skupinu by koncert na Slovensku nakoniec neodohrala. Preto je viac ako potešujúcou správou, že kapele a organizátorom sa podarilo nájsť zhodu na novom termíne. “Sme radi, že kapela už druhýkrát súhlasila s novým termínom a členovia kapely sa zachovali ako profesionáli, ktorí sa chovajú zodpovedne voči svojim fanúšikom. Už rok trvajúca kríza nás organizátorov nemilosrdne zaskočila a sme nesmierne vďační kapelám, ako aj všetkým fanúšikom a návštevníkom, že sú k sebe navzájom ohľaduplní. Sme presvedčení, že práve vďaka tomu je táto hudba nesmrteľná.” komentuje situáciu Tomáš Kršňák, spoluzakladateľ spoločnosti ProMusic, ktorá koncert organizuje. Ich koncertná oslava sa uskutoční 21. júla 2022 v AXA aréne NTC v Bratislave. A výbornou správou je, že doteraz zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti a nie je potrebná ich výmena. V prípade otázok sa môžete informovať na e-mailovej adrese info@ticketlive.sk

Judas Priest sú zakladateľmi žánru, ktorým sa dodnes inšpirovali mnohé ďalšie svetovo známe kapely, počnúc Van Halen, Metallicou či Slipknot. V roku 2006 získali cenu stanice VH1 – Rock Honors, v roku 2010 vyhrali cenu Grammy za najlepšiu metalovú koncertnú skupinu a v roku 2017 boli nominovaní do Rockenrolovej siene slávy. V roku 2018 vydali album Firepower, ktorý mal vynikajúce ohlasy a dosiahol najvyššie priečky v rockových hitparádach. Rok 2020 sa mal niesť epickou oslavou ich 50. výročia, ktorej súčasťou malo byť turné 50 Heavy Metal Years a medzi zástavkami bola aj Bratislava. Pandémia dalo týmto plánom na čas stopku, ale veríme, že práve vďaka tejto pauze budú oslavy nakoniec bujarejšie a všetci si to spoločne užijeme. Kapela dorazí do Bratislavy v zostave, ktorú tvoria spevák Rob Halford, gitaristi Glenn Tipton a Richie Faulkner, basgitarista Ian Hill a bubeník Scott Travis. Budete mať možnosť vidieť a počuť naživo kapelu, ktorá formovala podobu rockovej a heavy metalovej hudby, tak ako ju poznáme dnes.

20:19

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia