Júnový SWAP v Dunaji

Podujatie Bratislava

Júnový SWAP v Dunaji

Ahojte!

Tááák, je tu moment, na ktorý sme všetci čakali - Platforma udržateľnosti SWAPy v KC Dunaji sú späť!

Vidíme sa v nedeľu 28. júna od 10:00 do 17:00 v KC Dunaj

!!PROSÍM PREČÍTAJTE SI POZORNE VŠETKY INFORMÁCIE!!
-----------------------------------------------------------
Na SWAP sa registrujte tu:
https://forms.gle/nGjhPr6GCgfeYRdW8

-->FOR ENGLISH SCROLL DOWN <--

Miesto -> KC Dunaj, Nedbalova 3, Bratislava, 4. poschodie
Dátum -> nedeľa 28. júna 2020
Čas -> 10:00 - 17:00
Vstupné -> 5 EUR, platí počas celého trvania SWAPu.
-------------------------------------

NEZABUDNITE:

!!! vzhľadom na aktuálnu situáciu, vás prisíme aby ste si pred vstupom do miestnosti nasadili rúška a mali ich na tvári počas clého pobytu v miestnosti. Taktiež treba použiť dezinfekciu rúk.

!! Počas SWAPu nebude možné skúšať si oblečenie. Keďže si môžete zobrať, toľko vecí koľko sami odnesiete - odporúčame, aby ste si vybrané kúsky vyskúšali doma a ak vám nesadnú, vyperte ich a prineste na júlový SWAP.

Veríme, že to spolu zvládneme.

-------------------------------------
NA SWAP JE POTREBNÁ REGISTRÁCIA:
Stačí vyplniť tento jednoduchý prihlasovací formulár:
https://forms.gle/nGjhPr6GCgfeYRdW8

Rezervačný systém funguje veľmi jednoducho, stačí ak pred SWAPom vyplníte tento formulár "a ste v hre" :D Ak naplníme kapacitu, bez registrácie sa naň nedostanete.
Takže KTO PRV PRÍDE, TEN PRV MELIE.
-------------------------------------

ČO JE SWAP A PREČO PRÍSŤ?
SWAP je alternatívny spôsob získavania „nových“ vecí. Cieľom je dostať čo najviac pekného a nositeľného oblečenia, ktoré nám len tak stoji v skrini späť do obehu. Práve takýmto spôsobom sa mnoho ľudí dostáva k svojim vysnívaným kúskom, ktoré už iní nepotrebujú. Ide o spôsob, ako z dlhodobého hľadiska znížiť dopyt po novom oblečení a teda objemu výroby rýchleho a často nekvalitného oblečenia, ktoré zaťažuje planétu.

Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Poznáme to všetci, že?
Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť. Prineste ich na SWAP a vytvorte si vo svojom šatníku miesto pre niečo nové.
-------------------------------------

AKO TO FUNGUJE?
Na SWAPe vymieňame oblečenie, kabelky, topánky a doplnky. SWAPujeme dámske, pánske aj detské oblečenie.

Priniesť môžete 2 tašky najkrajších kúskov z vášho šatníka. A zo SWAPu si môžete odniesť TOĽKO OBLEČENIA, KOĽKO SAMI ODNESIETE. Pri výbere si nového oblečenia však myslite ZODPOVEDNE a domov si vezmite len to, čo naozaj vynosíte.

Na SWAP sa počas celého jeho trvania môžete kedykoľvek vrátiť.

SWAPovanie je založené na vzájomnej dôvere a my veríme, že sa na naň všetci starostlivo pripravíme. Bez vás a vašej aktívnej účasti SWAPy nemôžu fungovať. Skúsme preto spolu zabezpečiť čo najvyššiu kvalitu prinesených kúskov, aby ste si zo SWAPu odniesli kúsky, ktoré vám v šatníku chýbajú.

Na SWAP môžete prísť aj ak neprinesiete kúsky na výmenu, stačí zaplatiť vstupné a SWAPovať:)

ČO NA SWAP NEPATRÍ?
- Oblečenie s pokazeným zipsom alebo bez gombíka
- Roztrhané a predraté nohavice
- Kúsky s fľakmi
- Obnosené a zatuchnuté oblečenie z útrob skrine
- Spodnú bielizeň, ponožky, pančuchy a silonky
- Opotrebované, ošúchané a neumyté topánky

ĎALŠIE INFO:

Na SWAP nie je možné len priniesť veci bez zaplatenia vstupného. Ak už máte doma veci, ktoré už neslúžia a chcete sa ich zbaviť zadarmo, využite zberné kontajnery na textil.

Na SWAP nám už nenoste OBLEČENIE NA RECYKLÁCIU. Ak máte doma kúsky, ktoré by sa dali využiť na recykláciu, tieto pokojne odovzdajte do zberných kontajnerov na textil, ktoré sa v Bratislave nachádzajú na každom sídlisku. Oblečenie sa zo zberných kontajnerov dostane do triediarne, kde sa vytriedi a odovzdá na recykláciu.

Oblečenie na SWAPe sa vymieňa – nepredáva.
Oblečenie získané na SWAPe neslúži na ďalší predaj!

Oblečenie, ktoré po SWAPe ostanú odovzdáme spoločnosti Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita

-------------> ENGLISH SUMMARY <-------------

REGISTRATION HERE:
https://forms.gle/nGjhPr6GCgfeYRdW8

Since the interest in our SWAPs is growing (and with it our excitement), and more people visit our events every time, we have decided to implement a new reservation system. We would like you to feel comfortable at our SWAPs.

The reservation system is very simple. Before each SWAP you will need to fill in this form and “you are in”.

Once we reach full capacity you will not be able to attend the SWAP without making a reservation, so in other words the participation will be on a first come, first serve basis.

WHAT IS A CLOTHING SWAP?
Clothing SWAP is an event, where you can bring your cherished clothes that you no longer need and exchange them for pieces you will love and proudly wear.
Clothing SWAPs are not only considered a good way to refresh your wardrobe, but also are they an act of responsibility. The better things you bring; the better chances you have to find something new to take with you. Clothing SWAPs are about TRUST!

HOW DOES IT WORK?
It’s easy. Just bring the clothes that are in a great condition, but you no longer wear them. This can include accessories, jewelry or shoes. Come to the event, pay the entry fee (5 EUR), hand your clothes over to us and you can take whatever you need or like in return.
The number of pieces you can take in exchange is not limited, but be REASONABLE and only get what you really like and need, because that is the only way it can work.

We highly recommend to declutter your wardrobe before the clothing SWAP. You can bring up to 2 bags of your unwanted BUT still well-conditioned clothes.

You can SWAP women’s, men’s and kid’s clothes, shoes, accessories, bags and jewelry (as far as they are nice, clean, and in perfect condition).

IT IS IMPORTANT that you bring only the highest quality pieces with NO STRAINS, BROKEN ZIPPERS, OR MISSING BUTTONS.

ENTRY FEE
5 EUR for the whole day
----------------------------------------------------------------
Organizátor:
Platforma udržateľnosti

Grafika:
Patrik Brody

Začiatok podujatia: 28. 6. 2020 10:00:00
Koniec podujatia: 28. 6. 2020 17:00:00

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia