Kalab cestovateľ: INDIA s Katkou a Jurajom

Podujatie Bratislava

Kalab cestovateľ: INDIA s Katkou a Jurajom
Pridať do môjho kalendára
Prednášky, besedy, kurzy
Web organizátora:
www.KalabCentrum.sk
Ďalšie podujatia v meste Bratislava

Kalab cestovateľ: INDIA s Katkou a Jurajom

Pred svojou návštevou v 2000 nazval Bill Clinton Kašmír najnebezpečnejším miestom na zemi. Za posledných 17 rokov bola bezpečnostná situácia v tejto oblasti ako na horskej dráhe. My sme vychytili relatívne kľudné okno a tak sme v Srinagare, hlavnom meste Kašmírskeho údolia naivní a neinformovaní začali našu perepúť cez indické Himaláje. Po úvodnom otrase spôsobenom všadeprítomnými militantmi sme naskočili na rozheganý džíp a pustili sa po úzkych serpentínach s moslimským vodičom Attaullahom 500km cez 5000 metrové hory do budhistického Lehu, centra Ladakhu. V tejto mesačnej krajine sme strávili týždeň jazedním na motorke po budhistických gompách (kláštoroch), návštevou magickej Nubra Valley, kde práve kázal Dalai Lama a sŕkaním hustej Thukpy (zeleninovej polievky) zatiaľ, čo pod nami babičky predávali zeleninu dopestovanú v riečnych oázach púšte.

Pridajte sa k nám 7. Augusta. Porozprávame vám náš cestovateľský príbeh od kašmírskych kalašnikovov až na strechy budhistických kláštorov.

Katarína a Juraj

Miesto konania podujatia: Kalab, Zámocká 5, Bratislava
Dátum začiatku podujatia: 7. Augusta 2017 18:30
Dátum ukončenia podujatia: 7. Augusta 2017 20:00
Pravdepodobné súradnice: 48.1444N 17.099E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Kalab cestovateľ: INDIA s Katkou a Jurajom

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Kalab
Fotografie
Podobné podujatia