Podujatia, akcie Kalinov

Adresa - Obecný úrad
81
068 01 Medzilaborce
Kontakty
Telefón: 057 732 15 36
Mobil: 0915 485 096,0905 466 438
E-mail: obec_kalinovorangemail.sk
Web obce
Najbližšie podujatia v obci od 30.11.2021
Žiadne podujatie.
Fotografie z podujatí v obci Kalinov
História podujatí
Obec Kalinov leží v Nízkych Beskydách v nadmorskej výške 453m, v doline Hlbokého potoka pri štátnej hranici s Poľskom a susedí s chotármi obcí Habura, Borov, Vydraň, Palota. V chotári prevládajú súvisle lesy - buk, breza. Kalinov stojí na mieste, ktoré už za Rímanov stálo na ceste z Potisia k Baltu.  Z 18. storočia pochádza gréckokatolická cirkev Nanebevzatia Panny Márie, projektovaná tereziánskou stavebnou kanceláriou. 
Kalinov je prvá oslobodená obec v ČSR (21. september  1944). V obci bol postavený pomník ako pripomienka oslobodenia prvej obce v Československu počas 2. svetovej vojny.
Kalinov je atraktívnym územím pre cestovný ruch a turistiku. Nádherná príroda, vhodné prírodné podmienky a iné dannosti poskytujú priestor na rôzne aktivity. Jedinečné vlastnosti klímy, pokojné a tiché prostredie predurčujú Kalinov na príjemné strávenie voľného času. V lete je tu možnosť individuálnej pešej turistiky, cykloturistiky a mototuristiky. V zime dostatok snehu a svahovitý terén poskytujú možnosť bežeckého lyžovania. 


Viac tu: http://www.kalinov.sk/Podujatia v obci Kalinov. Sekcia tradičné podujatia.

 

 

Organizujete podujatia v obci Kalinov ? Pridajte bezplatne Vaše podujatie na stránky AjDnes.sk