Kam na výlet Bánovce nad Bebravou

Tipy na výlet Bánovce nad Bebravou

Čerešňová jaskyňa, Uhrovské Podhradie
Čerešňová jaskyňa je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň. Jaskyňa leží neďaleko turistického chodníka spájajúceho Uhrovský hrad s Holým vrchom. 
Chata Baske, Krásna Ves
Nachádza sa na okraji vrcholovej lúky neďaleko kóty Baske, pri rázcestí modrej turistickej značky vedúcej hrebeňom rázsochy vybiehajúcej od sedla Homôľka a žltej stúpajúcej zo Slatinky nad Bebravou.
Chata Homôlka, Valaská Belá
Chata Homôlka sa nachádza v rekreačnej oblasti Homôlka, známom centre zimnej i letnej turistiky, ležiacom na rozmedzí Strážovských vrchov a Bielych Karpát, neďaleko rázovitej obce Valaská Belá. 
Tento turistický útulok bol vybudovaný vďaka priaznivcom turistiky z Kálnice, sponzorom a majiteľom pozemku, na ktorom zrub stojí. Našim zámerom bolo vybudovať zrub, ktorý bude slúžiť širokej turistickej verejnosti, preto nebude uzamknutý...  Budovatelia
Jaskyňa Brložná diera, Nitrianske Sučany
V svahu Malého Rokoša v Strážovských vrchoch sa nachádza viac ako 40 m dlhá jaskyňa Brložná diera 
KOSTOL SV. MIKULÁŠA BISKUPA, Bánovce nad Bebravou
Košútova jaskyňa, Nitrianske Rudno
Nad Nitrianskym Rudnom – vytvorila príroda asi 10 metrov dlhú Košútovu jaskyňu niekedy nazývanú i Čierny Kotol.
Vedie z osady Duchonka v okrese Topoľčany, kde má sídlo aj lesná správa, do osady Kulháň, miestnej časti Zlatník v okrese Bánovce nad Bebravou.
Inovec[1] je najvyšším vrchom pohoria Považský Inovec s výškou 1 041,6 m n. m. Nachádza sa asi desať kilometrov vzdušnou čiarou na juh od mesta Trenčín. Vrch Inovca bol najvyšším bodom v rámci Západoslovenského kraja. Zo zalesneného vrcholu nie je výhľad, avšak v roku 2016 postavená vyhliadková veža poskytuje kruhový výhľad.
Panská javorina (942,6 m n. m.) je vrch v severovýchodnej časti pohoria Považský Inovec na Slovensku. Východné a sčasti severné svahy sú odlesnené a slúžia ako pasienky. Bočné svahy pokryté hustými lesmi, tvoria poľovnícke revíry vysokej a diviačej zveri. V sedle dôležitá križovatka turistických trás.
Uhrovský hrad, Uhrovské Podhradie
Uhrovecký hrad alebo Uhrovský hrad je zrúcanina hradu v južnej časti Strážovských vrchov, nad obcou Uhrovské Podhradie.
Vodná nádrž Prusy. Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Jednou zo strážovských jaskýň je tzv. Žernovská jaskyňa nachádzajúca sa v masíve Košútovej skaly. Ide o asi 20 m dlhú prírodnú pamiatku vytvorenú eróznou činnosťou priesakových vôd. 
Homôlka, Dolná Poruba
Hrad Uhrovec, Uhrovské Podhradie
Rákoczi dub, Podlužany
Termálne kúpalisko Pažiť, Bánovce nad Bebravou