Kam na výlet Bratislava

Bratislavský hrad, Bratislava
© Wiki
Bratislavský hrad
Dóm svätého Martina, Bratislava
© Wiki
Dóm svätého Martina
Hrad Devín, Bratislava
© Wiki
Hrad Devín

Tipy na výlet Bratislava

Bratislavský hrad je súbor stavieb v historickom areáli, ktorý zaberá vrchol návršia na juhozápadnom ostrohu malokarpatského chrbta na ľavom brehu Dunaja v Bratislave. Hradu dominuje monumentálna stavba bývalého kráľovského paláca tvoriaca neodmysliteľnú panorámu hlavného mesta Slovenska.Svojím zástojom v dejinách Veľkej Moravy, Uhorska, Česko-Slovenska a moderného Slovenska predstavuje Bratislavský hrad významný pamätník spoločensko-historického vývoja v tejto oblasti.
Hrad Devín, Bratislava
Kam na výlet? Hrad Devín sú zrúcaniny gotického, neskôr slohovo prestavovaného hradu, vypínajúce sa majestátne nad rovnomennou obcou, mestskou časťou Bratislavy. Hrad má jedny z najpohnutejších ale aj najbohatších dejín spomedzi hradných sídel na Slovensku. S existenciou niekdajšieho hradiska sa spája prítomnosť keltského a neskôr rímskeho etnika na území Slovenska. Hrad bol svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, prvého štátneho útvaru slovanských predkov na...
ZOO, Bratislava
Zoo v súčasnosti chová 157 druhov zvierat s celkovým počtom 983 jedincov. Jej súčasná rozloha je 96 hektárov (0,96 km²), pričom časť prístupná verejnosti má rozlohu 35 hektárov (0,35 km²).
Zlaté Piesky, Bratislava
Športovo-rekreačný areál s prírodným kúpaliskom, krásnou veľkou vodnou plochou a plážou s mnohými službami, ktoré patria k letnej rekreácii, ako napríklad: požičovňa vodných plavidiel, vodný tobogán, vlek pre vodné lyžovanie, tenisové kurty, plážový volejbal, futbal, detské ihriská, exteriérové stolnotenisové stoly, autocamping, chatová osada, ubytovanie hotelového typu, stravovacie služby, bufety. 
Kuchajda, Bratislava
Kuchajda Bratislava - Nové Mesto . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Slavín, Bratislava
Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Spolu s cintorínom padlých v prvej svetovej vojne v Petržalke predstavuje jediný vojenský cintorín v Bratislave.
Unikátna botanická záhrada je Botanická záhrada Univerzity Komenského s plochou 5 ha, s viac ako 2 000 prevažne cudzokrajnými   rastlinami a   skleníkom s tropickými a subtropickými rastlinami.
Bunker BS - 8, Bratislava
Pechotný zrub B-S-8 “Hřbitov”, je najväčší a najsilnejšie vyzbrojený ťažký objekt v Bratislave. Tvoril chrbát obrany v strednej časti predmostia a jediný je plnohodnotnou obdobou ťažkých objektov budovaných vtedy na iných miestach hranice na obranu proti Nemecku. 
Kaštieľ v Prievoze alebo Čákiho kaštieľ (staršie Csákyho kaštieľ) je kaštieľ, ktorý dal postaviť v blízkosti Bratislavy ako svoje letné sídlo gróf Eugen Čáki, pravdepodobne v roku 1902. Objekt je z obdobia dozrievajúceho romantizmu, ale vykazuje prvky eklekticizmu a má nepravidelnú dispozíciu. Súčasťou kaštieľa je Kaplnka Božského Srdca Ježišovho, ktorá slúžila do vybudovania kostola sv. Vincenta v Ružinove ako farský kostol.
Čumil, Bratislava
Čumil je jedna z najznámejších sôch v Bratislave a jedna z najväčších atrakcií v centre mesta. Je to bronzová socha, ktorej autorom je Viktor Hulík. Osadená bola 26. júla 1997 a odvtedy sa stala jednou z najfotografovanejších sôch v Bratislave.
Čunovo, Bratislava
Čunovo Bratislava - Čunovo . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Necelých 20 kilometrov južne od centra Bratislavy na cípe polostrova v strede mohutného toku Dunaja bolo 9. septembra 2000 otvorené jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum. Rieka Dunaj mu prepožičala svoje meno a to ostatné je výsledkom nadšenia a iniciatívy holandského zberateľa a podporovateľa umenia Gerarda H. Meulensteena a slovenského galeristu Vincenta Polakoviča.
Katedrála svätého Martina, alebo Dóm svätého Martina je pôvodne gotická sakrálna stavba v historickej zóne Bratislavy. Je najvýznamnejším a najväčším kostolom v Bratislave (jedným z najväčších na Slovensku) a od 14. februára 2008 hlavným chrámom novovzniknutej Bratislavskej arcidiecézy.
Erdődyho palác je neskorobarokový palác na Ventúrskej ulici 1 v Bratislave, ktorý vznikol v roku 1770. Bol postavený pre krajinského sudcu Juraja Erdődyho podľa projektu Mateja Walcha. 
Gerulata, Bratislava
Najzachovalejšia pamiatka rímskej architektúry je Gerulata, ktorá sa nachádza mestskej časti Rusovce. Gerulata je názov rímskej vojenskej hraničnej posádky, ktorá tu pôsobila od 1. do 4. stor. Z rímskeho vojenského tábora sa zachovali zvyšky kamenných stavieb, náhrobné kamene a predmety osobnej potreby, ktoré tvoria expozíciu v prírode.
GOLF CLUB CARPTIA rozširuje rady u nás čoraz populárnejšieho športu v podobe znormovaného 9 jamkového ihriska, veľkorysého cvičného odpaliska, dlhého 300m, cvičných greenov pre putting a chiping area, cvičný bunker pre nácvik hry z piesku.
Palác dal postaviť v roku 1760 gróf Anton Grasalkovič (Grassalkovich), advokát, neskôr predseda Uhorskej kráľovskej komory. Autorom projektu bol Andrej Mayerhofer, niektoré zdroje za autora považujú F. A Hillebrandta. Palác stál pôvodne na voľnom priestranstve pred vtedy ešte opevneným mestom. Nazýva sa aj Prezidentský palác, pretože je sídlom prezidenta Slovenskej republiky.
Na mieste, kde dnes stojí historická budova SND, stálo už od roku 1776 mestské divadlo, ktoré dal postaviť gróf Juraj Csáky. Dnešná budova bola postavená podľa návrhov architektov Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera a otvorili ju v roku 1886.
Kostol svätej Alžbety (ľudovo Modrý kostolík) je secesná sakrálna stavba v bratislavskom Starom Meste. Kostol bol postavený v rokoch 1909 až 1913 podľa projektu budapeštianskeho architekta Ödöna Lechnera, bol jedným z jeho posledných veľkých diel.
Bohatosťou zbierok a kompletnosťou zariadení historických pôvodných lekární je európskym unikátom.
Na mieste dnešného paláca bol až do polovice 19. storočia župný dom, ktorý vznikol spojením 3 pôvodne starších domov. Po presťahovaní sa župného domu na dnešné Župné námestie dal gróf Pálffy budovu prestavať na svoj palác.
Primaciálny palác je klasicistická palácová stavba na Primaciálnom námestí v Bratislave, niekdajšie sídlo ostrihomského arcibiskupa, najvýznamejšia architektonická pamiatka uvedeného slohového obdobia v meste. Dnes je palác sídlom primátora hlavného mesta Bratislavy; niektoré jeho časti slúžia expozícii Galérie mesta Bratislavy. Vďaka svojím architektonicko-umeleckým kvalitám je Primaciálny palác jednou z najvyhľadávanejších pamätihodností Bratislavy.
15-metrov vysoká rozhľadňa stojí na Americkom námestí. Tak sa volá lúka juhozápadne od televíznej veže na Kamzíku smerom na Červený most v bratislavských mestských lesoch. Z rozhľadne vidieť napríklad Bratislavský hrad, Dunaj, Slavín i Most Apollo. K rozhľadni vedie chodník značený červenou  turistickou značkou, dá sa k nej však dostať aj z Koliby. Okrem rozhľadne tu nájdete aj ohnisko s altánkom, kde si môžete slobodne založiť oheň a spraviť piknik. 
Rusovce-Candell, Bratislava
Sandberg, Bratislava
Sandberg je významná paleontologická lokalita, nachádzajúca sa na území mestskej časti Devínska Nová Ves, Bratislava. Leží na severozápadnom okraji chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty a je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Lokalita bola objavená pri ťažbe piesku.
Bol neodmysliteľnou súčasťou koloritu bratislavských ulíc a kaviarní takmer 40 rokov. Jeho pamätníci ho poznali ako slušného, tichého a chudobného človeka, vždy pekne oblečeného, vo fraku s cylindrom a paličkou. Jeho socha v životnej veľkosti, ktorá je dielom akademického sochára Juraja Meliša stojí pri kaviarni Mayer na Hlavnom námestí.
Stará radnica, Bratislava
Starú radnicu v Bratislave tvorí komplex budov – Aponiho palác, Ungerov dom, Jakubov dom, Pawerov dom. Sídli tu aj Mestské múzeum, v ktorom môžete odhaliť, ako žili obyvatelia Bratislavy v minulosti. Nájdete tu napríklad historické zbrane, brnenia, žaláre, mučiareň, ale aj delovú guľu, ktorá je vstavaná do steny veže. Nachádza sa na hlavnom námestí.
TARZANIA Devínska, v Devínskej Novej Vsi, cca 100m od nového cyklomosta ponad Moravu. Na dospelých lezcov čaká množstvo fantastických lanoviek a prekážky až do výšky 10m. Lanovky nenájdete v žiadnom inom lanovom parku v blízkosti Bratislavy a veríme, že práve u nás si ich poriadne vychutnáte.
Zichyho palác, Bratislava
Zichyho palác je palác na Ventúrskej ulici číslo 9 v Bratislave. Bol dokončený v roku 1775 pre grófa Františka Zičiho. Vyniká elegantnou prísne klasicistickou fasádou, jeho vnútro je pôvodne gotické. Palác bol v osemdesiatych rokoch 20. storočia rekonštruovaný. V súčasnosti sa tu konajú svadobné obrady a koncerty. Palác má rozľahlé nádvorie, v strede je fontána a socha leva s otvorenými ústami.
TARZANIA AUPARK, Bratislava