Kam na výlet Bytča

Tipy na výlet Bytča

Hričovský hrad, Hričovské Podhradie
Na hrad je prístup z obce Hričovské Podhradie smerom na Roháč alebo Bradu. Z Hričovského hradu je možné pokračovať ďalej smerom na Súľov vrátane hradu Súľov.
Horská chata BAČKÁRKA leží uprostřed lyžařského střediska Kasáreň, pod nejvyšším vrcholkem Javorníků - Velkým Javorníkem (1.071 m n. m.). Za pěkného počasí je zde krásný výhled na Beskydy, Vsetínské vrchy, Strážovské vrchy a Velkou Fatru.
Chata Relax, Súľov - Hradná
Turistická chata RELAX Vám ponúka ubytovanie v dvoj - a trojposteľových izbách s možnosťou prístelok s kapacitou 45 až 50 lôžok. Sociálne zariadenia a sprchy sú spoločné. Zabezpečujeme celodennú stravu vo vlastnej jedálni s kapacitou 50 miest.(iba pre ubytovaných hosti). K dispozícii je spoločenská miestnosť s barom, diskotéky, TV, satelit, stolný tenis, sauna, priestor na opekanie, loptové hry...
Chata Súľov, Súľov - Hradná
Ubytovanie v útulnej Chate v Súľove v Žilinskom kraji, okres Bytča. Chata je situovaná v krásnom prostredí Bielych Karpát a Rajeckej doliny. Pre hostí je k dispozícii kompletne vybavená kuchyňa, kúpeľňa, vonku je možnosť opekania a posedenia v útulnom altánku.
Jaskyňa Šarkania diera, Súľov - Hradná
Voľne prístupná puklinová jaskyňa Šarkania diera je národnou prírodnou pamiatkou nachádzajúcou sa v Súľovských skalách, neďaleko obce Súľov - Hradná. Jej dĺžka dosahuje 58 m a jej výška 20 m. 
Farma sa nachádza v obci Papradno v krásnom prírodnom prostredí Javorníkov patriacich do CHKO Kysuce. Je zameraná na chov oviec, hovädzieho dobytka a koní.
Pamätná izba bola slávnostne otvorená dňa 5.9.1991 v areáli základnej školy. Dokumentuje život a dielo tohto spisovateľa a disidenta, ktorý každý spoločenský zlom pocítil na „vlastnej koži“. Počas života sa nedočkal spoločnosti, ktorá je založená na  vzájomnej úcte a slušnosti a individuálnych právach každého človeka. Pamätná izba bola zriadená v spolupráci s Pamätníkom slovenskej literatúry Matice slovenskej v Martine. Expozíciu tvorí 12 vitrín, ktoré sú prierezom spisovateľovho života. Prostredníctvom fotografií, novinových článkov, rôznych dokumentov i rukopisov sa návštevníci oboznámia s Tatarkovým súkromným i verejným životom. Postupne prejdú jeho detstvom, študentskými rokmi a...
Rozhľadňa Luby, Veľké Rovné
Vrch Luby patriaci do pohoria Javorníky má dva vrcholy. Vyšší – východný vrchol leží vo výške 910 m n. m., nižší – západný je o dva metre nižší, no zdobí ho pôsobivá 19 m vysoká drevená rozhľadňa.
Na vrchu Zarúbaná Kýčera (884 m n. m.) patriacom do pohoria Javorníky nechala obec Veľké Rovné postaviť trojposchodovú drevenú turistickú rozhľadňu. Za priaznivého počasia poskytuje táto rozhľadňa skutočne očarujúce výhľady na všetky svetové strany.
V stredisku sú 4 lyžiarske vleky. Dva vleky TATRAPOMA H 210 so šikmou dĺžkou vlekov 1450 m a 1200 m, vlek TATRAPOMA P je dlhý 340 m a pre najmenších detský lanový vlek dlhý 50 m, ktorý slúži pre lyžiarsku škôlku ale aj pre verejnosť bez sprievodu rodičov. Celková kapacita vlekov je 2850 osôb/hod.
Sobášny palác v Bytči je súčasťou známeho zámockého areálu a patrí medzi najvýznamnejšie renesančné pamiatky v strednej Európe. Samotný areál pozostáva z renesančného kaštieľa so štvorcovým pôdorysom (od roku 1970 národná kultúrna pamiatka), Sobášneho paláca, pôvodne staršej budovy prestavanej v klasicistickom štýle a vstupnej budovy z konca 19. storočia.
Súľovský hrad, Súľov - Hradná
Súľovský hrad (staršie názvy Rohach, Roháč) bol strážny hrad nachádzajúci sa v Súľovských skalách.
Súľovské skaly, Súľov - Hradná