Kam na výlet Dunajská Streda

Tipy na výlet Dunajská Streda

Kúpalisko THERMAL CORVINUS vo Veľkom Mederi na Slovensku, vzdialené 65 km od Bratislavy, sa nachádza na okraji mesta pri krásnom 100 hektárovom lesoparku. Termálna voda vyvierajúca z dvoch prameňov má blahodarné účinky na choroby pohybového ústrojenstva. Kúpalisko THERMAL CORVINUS vo Veľkom Mederi srdečne očakáva návštevníkov v každom ročnom období  pestrou paletou služieb a deviatimi bazénmi s  teplotou vody od 25-37°C. Okrem kúpania sa, môžu návštevníci relaxovať pri animačných programoch, v...
Thermalpark Dunajská Streda je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V krásnom prostredí v srdci Žitného Ostrova ponúka kvalitné služby a dokonalý relax pre všetky vekové kategórie.
Vodné dielo zabezpečuje plynulú celoročnú plavbu, poskytuje elektrickú energiu v množstve cca 8% ročnej spotreby Slovenskej republiky, stabilizuje koryto Dunaja a vytvorilo podmienky pre ochranu vnútrozemskej delty Dunaja i možnosti pre rekreačný rozvoj celého priľahlého územia. Okrem toho však poskytuje možností na oddych, relaxáciu či nové zážitky. 
Ľudový dom , Kráľovičove Kračany
Prírodný park, Gabčíkovo
pri kaštieli Amaeovcov je založený  rozsiahly park, ktorý je riešený vo voľnom krajinárskom slohu. V parku kaštieľa sa nachádzajú vzácne porasty a exotické stromy.
Šulianske jazero, Vojka nad Dunajom
Šulianske jazero Vojka nad Dunajom . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
TARZANIA, Veľký Meder
TARZANIA na termálnom kúpalisku vo Veľkom Mederi. Celkovou dĺžkou 671m je jedným z najdlhších parkov na Slovensku. Čaká na Vás 9 lanoviek s celkovou dĺžkou 334m! Svojou koncepciou dokonale dopĺňa možnosti, ktoré ponúkajú atrakcie v priestore termálneho kúpaliska THERMAL CORVINUS Veľký Meder. Vstup do lanového parku je možný len po zakúpení vstupenky do areálu termálneho kúpaliska.
Jahodná, obec pri Malom Dunaji, bola kedysi známa najmä vďaka mlynárstvu. Z jedenástich mlynov, v ktorých sa mlelo obilie zo širokého okolia, sa bohužiaľ zachovali len dva.
Vodný mlyn, Dunajský Klátov
Kultúrna technická pamiatka, vodný mlyn v Dunajskom Klátove sa nachádza na brehu Klátovského ramena Malého Dunaja v katastri obce Dunajský Klátov, okres Dunajská Streda. Je typickým príkladom spodkového mlyna. Terajšiu stavebnú úpravu získal pri prestavbe v roku 1920.
Vodný kolový mlyn v Jelke na juhozápade Slovenska patrí medzi pozoruhodné technické pamiatky a je považovaný za stredoeurópsku raritu.
Vojčianske jazero, Vojka nad Dunajom
Vojčianske jazero Vojka nad Dunajom . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Športovo rekreačný areál, ktorý sa nachádza v mestskej časti Čilistov. V rámci areálu komplexu sa nachádza AQUA ARENA, s olympijským bazénom,  tobogánom,  25 metrovým krytým bazénom a s atrakciami. V rámci AQUA ARENY je aj wellness. Značnú časť komplexu tvorí takzvaná HIPO ARENA, teda moderný dostihový areál s úžasnými parametrami, kde sa uskutočňujú pravidelné dostihy a parkúrové preteky. Okrem uvedených v rámci areálu  sú vo výstavbe ďalšie...
Čiližská Radvaň, Čiližská Radvaň
Jazdecký klub, Horný Bar
Malý Dunaj, Zlaté Klasy
THERMALPARK, Dunajská Streda