Kam na výlet Ilava

Vršatské bradlá, Vršatské Podhradie
© Jozef D.
Vršatské bradlá
Dubnická grotta s vyhliadkovou vežou, Dubnica nad Váhom
© Jozef D.
Dubnická grotta s vyhliadkovou vežou
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
© zuzu hlinka
Kúpele Trenčianske Teplice

Tipy na výlet Ilava

Kúpalisko Zelená Žaba, Trenčianske Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Je jedinečným architektonickým skvostom, ktorý sa nachádza na území Parku J. B. Magina pri Dubnickom kaštieli. Babylon, ako grottu ľudovo nazývajú, je vybudovaný z tufového a lomového kameňa a má pripomínať tajuplnú ruinu. Pozostáva z umelej jaskyne – grotty a drevenej vyhliadkovej veže s neogotickmi vytrážovými oknami. V grotta roku 1826 grottu spomína Alojz Medňanský vo svojom diele „Malebná cesta dolu Váhom“ v časti Dubnica: „Hneď pri zámku rozprestiera sa rozsiahly park s nejedným krásnym...
Hammam, Trenčianske Teplice
Hrad Košeca, Košecké Podhradie
Košeca alebo Košecký hrad je zrúcanina hradu v blízkosti obce Košecké Podhradie v okrese Ilava.
Hrad Vršatec, Vršatské Podhradie
Vršatecký hrad  je zrúcanina hradu nachádzajúca sa na bradle Vršatec, nad obcou Vršatské Podhradie v Bielych Karpatoch.
Chata Gilianka sa nachádza v príjemnom objatí hôr Bolešovskej doliny. Lokalita je súčasťou Bielych Karpát, kde nájdete miesta s impozantným výhľadom na okolie Považia, romantický šum bystriny Plešivice, či majestátne bradlá Vršatca so zrúcaninami hradu.
Ilavský hrad z prelomu 11. – 12. storočia. Presný dátum vzniku hradu nepoznáme. Pravdepodobne bol vybudovaný na ochranu ciest ( hlavne obchodných ), dôležitého - široko ďaleko jediného brodu cez Váh i samotného mestečka Ilava.
Jánošíkova jaskyňa, Trenčianske Teplice
Jánošíková jaskyňa v Trenčianskych Tepliciach je krásnym miestom vo výške 405 metrov nad morom uprostred malebného lesa ako stvorená na turistiku pre rodiny s deťmi. Je dlhá 10,5 metra a nemá kvapľovú výzdobu.
Jaskyňa pod Jeleňom, Trenčianske Teplice
Nachádza sa nad mestom Trenčianske Teplice. Vznikla eróznou činnosťou vôd pozdĺž tektonickej pukliny severovýchodného smeru. Jej dĺžka je 27 metrov, končí hlineným sifónom. V jaskyni sú malé náznaky krasových útvarov. 
Kúpeľný park, Trenčianske Teplice
Letné kúpalisko, Dubnica nad Váhom
Letné kúpalisko, Lednické Rovne
Ide o najvzácnejší dôkaz osídlenia belušského chotára- o archeologické lokality Hradište. Bralnatý masív v starších mapách nazývaný ako Ostré vŕšky, leží na pravom brehu Slatinského(Podhradského) potoka nad Prvými mojtínskymi vrátami.
Lyžiarske stredisko Mojtín sa nachádza v nadmorskej výške 697 - 942 m.n.m. Lyžiarske zjazdovky a vleky sú situované na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého Grúňa. Stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po pokročilých. 
Náučný chodník Klepáč, Trenčianske Teplice
Vršatské bradlá, Vršatské Podhradie
Vyhliadka Jeleň, Trenčianske Teplice
Kaštieľ, Dubnica nad Váhom
Na Bukovine, Dolná Poruba
Tlstá Hora, Slavnica
Vlčanská, Dolná Poruba