Kam na výlet Kežmarok

Bachledova dolina - Ski Bachledova, Ždiar
© Ľudovít Lacuška
Bachledova dolina - Ski Bachledova

Tipy na výlet Kežmarok

Belianske kúpele, Spišská Belá
Elektrárenská jaskyňa je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň.
Holumnický hrad alebo (staršie) Holumnický zámok je zrúcanina na vyvýšenine v obci Holumnica. Bol postavený pravdepodobne na prelome 15. a 16. storočia, pričom neskôr bol viackrát upravovaný.
Hradby mesta, Podolínec
CHata Bora , Veľká Franková
Chata Marta , Veľká Franková
Jaskyňa v Čube je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň.
Jaskyňa v Skalke je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň.
Kaplnka sv. Ondreja , Veľká Franková
Kaplnka umučenia , Veľká Franková
Kežmarský hrad je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši. Prvá písomná zmienka o ňom je z roku 1463.Staviteľmi a prvými majiteľmi hradu boli bratia Imrich a Štefan Zápoľský. V roku 1528 ich vystriedala rodina Lasky, v roku 1571 Ján Rueber a v rokoch 1579 – 1684 ho vlastnili štyri generácie rodiny Thököly. Posledným majiteľom hradu bol Ferdinand Rueber a v roku 1702 ho odkúpilo mesto Kežmarok.
Kostol sv. Jozefa, Malá Franková
Kostol SV. Mikuláša , Veľká Franková
V obci Veľká Franková  sa nachádza  kostol sv. Mikuláša , kde základný kameň dnešného kostola bol položený  v roku 1862 po zrútení sa  starého dreveného kostola ,ktorý postavili ešte kamaldulskí mnísi v rokoch 1747 . Drevený kostol sa zrútil v roku 1854. Hlavný oltár v kostole je neskoro barokovo-rokokový a je evidentne a bez pochýb starší než kostol.  Interiér kostola je zdobený freskami .Pri kostole sa nachádza aj zvonica .
Kúpele Červený Kláštor, Červený Kláštor
KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SMERDŽONKA, sú prvé, po vojne obnovené kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole. Krátko nato bola v roku 1824 postavená prvá kúpeľná budova.Odvtedy prešli kúpele viacerými zmenami vlastníkov a rekonštrukciami, hlavne po vojnách, ktoré ich značne poškodili, až kým sa ich brány v 50-tych rokoch nezavreli.V roku 2010 začal nový majiteľ s výstavbou kúpeľného Domu zdravia a už začiatkom roka 2012 sa znovu otvárajú brány kúpeľov v Červenom Kláštore pre širokú verejnosť.Najväčším bohatstvom a základným...
Cyklochodník umožňuje prechod na bicykloch z okresu Kežmarok do Levoče s pokračovaním cez Levočskú dolinu do doliny rieky Torysa. Úseky Hradisko – Levoča a Závada – Vyšné Repaše sú vhodné pre  horské a trekingové bicykle, ostatná časť je vhodná aj pre cestné bicykle.
Malá vodná elektráreň , Veľká Franková
Celodrevenú vyhliadkovú vežu postavili v roku 2011. Nachádza sa v oblasti Spišskej Magury, v obci Ždiar v nadmorskej výške 1 109 m. n. m. V priaznivom počasí poskytuje výhľad na Belianske a Vysoké Tatry či Pieniny. Rozhľadňa je celoročne voľne prístupná, takže slúži nielen letným turistom, ale v zimných mesiacoch aj lyžiarom.
Lyžiarske stredisko SKICENTRUM STREDNICA sa nachádza v rázovitej podtatranskej obci Ždiar. Patrí medzi veľké strediská v oblasti Vysokých Tatier.  K dispozícii je štvorsedačková lanová dráha s kapacitou 2 400 osôb/hod. a  9 lyžiarskych vlekov s kapacitou 6 080 osôb/hod. Zjazdovky sú aj s umelým osvetlením, vhodné pre večerné lyžovanie. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov a nenáročných lyžiarov, ale svoje si nájdu aj milovníci lyžovania, pretože v stredisku sa nachádzajú stredne ťažké a...
Súsošie Svätej Trojice , Veľká Franková
Zemiansky dvor , Spišská Belá
jazero, Jezersko
Kaštieľ Hanus, Spišské Hanušovce