Kam na výlet Námestovo

Babia hora, Oravská Polhora
© Wiki
Babia hora

Tipy na výlet Námestovo

Babia hora, Oravská Polhora
Najväčšou turistickou atrakciou nielen Oravskej Polhory, ale aj celého regiónu je najvyšší vrh Oravských Beskýd – Babia hora s nadmorskou výškou 1725 m n.m. Rozsiahle lesné porasty tu ukrývajú množstvo vzácnej fauny a flóry. Vrchol Babej hory je zas miestom stretávania sa slovenských a poľských turistov, ktorí si chcú vychutnať neopakovateľné výhľady na blízku i vzdialenú krajinu.
Literárna expozícia inštalovaná v budove hájovne pod Babou horou, bola sprístupnená v októbri 1979 v rámci 25. Hviezdoslavovho Kubína. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku, venované dielu básnika. Expozícia chce na jednej strane predstaviť prostredie, v ktorom básnik čerpal inšpirácie a na druhej strane približuje dielo od jeho vzniku, prvého vydania tlačou cez všetky doterajšie vydania a odraz v iných umeniach .
Chata Slaná voda, Oravská Polhora
Chata Slaná voda je známe turistické miesto, jej názov pochádza z unikátnych minerálnych prameňov. Nachádza sa pod úpätím Babej hory ( 1 725 m.n.m)
Novovybudované, komplexne vybavené lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, 7 km za obcou Hruštín.
Orava Snow, Oravská Lesná
Vodné dielo Orava - ATC Stará Hora Tvrdošín . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Rozhľadňa v sedle Beskyd je umiestená nad zastávkou Sedlo Beskyd na Kysucko-oravskej lesnej železnici, ktorá premáva v sezóne od začiatku mája až do konce októbra. Do zastávky Sedlo Beskyd je možné pohodlne pricestovať vlakom, a to buď z kysucké strany zo zastávky "Stanica skanzen" vo Vychylovke, alebo z oravskej strany zo stanice "Tanečník" v Oravskej Lesnej. Zo zastávky "Stanica skanzen" je do sedla obmedzená doprava drezinou len pre 10 osôb. Miestenku na drezinu je potrebné si vopred telefonicky zarezervovať. Hneď pri stanici je goralská...
Na Stanici Sedlo Beskyd, ktorá sa nachádza 939 metrov nad morom, je vyhliadková veža s fascinujúcim pohľadom na nádhernú  kysuckú a oravskú prírodu a nová goralská drevenica, ktorú môžete navštíviť. 
Hotel Magura, Námestovo
Hotel Slanica, Námestovo
Kalvária, Zákamenné
Kinderland, Námestovo
kostol sv. Jozefa, Zákamenné
Lodenica, Námestovo
Penzión Modul, Námestovo
Penzión Oravia, Námestovo
Port club, Námestovo
Ranč u Edyho, Námestovo
Salaš , Námestovo
Skate park, Námestovo
Slanický dvor, Námestovo
Vtáčí ostrov, Námestovo