Kam na výlet Nové Mesto nad Váhom

Veľká Javorina, Lubina
© zuzu hlinka
Veľká Javorina

Tipy na výlet Nové Mesto nad Váhom

Hrad Beckov sa majestátne týči na 60 metrov vysokom strmom brale nad obcou rovnakého mena neďaleko rieky Váh, kde už od 13. storočia strážil obchodnú cestu, vedúcu Považím. Bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal Tatárom aj Turkom.
Rekreačný areál Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom
Zelená voda Nové Mesto nad Váhom . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Chodník nás prevedie po prírodovedných i historických zaujímavostiach lokality kočovského parku s kaštieľom, ktorý bol v minulosti vo vlastníctve rodiny Rakovských. Chodník vychádza z centra obce od autobusovej zastávky vedľa Pošty Kočovce do spomínanej lokality parku, tiež areálu základnej školy a pokračuje do lesoparku "Skalka" (cca 1 km od obce), kde sa nachádza napr. hrobka rodiny Rakovských, bývalá vínna pivnica a prírodné zaujímavosti Inoveckého pohoria popisované na 12- tich informačných tabuliach rozmiestnených po 5,5 km dlhej trase chodníka. V danej lokalite sú umiestnené 2 skrýše pre milovníkov geokešingu.
Autocamping Dubník sa nachádza v rekreačnej oblasti vodnej nádrže Dubník I., vzdialenej asi 2 km od mesta Stará Turá. 
200 metrov široká a 50 metrov hlboká Haluzická tiesňava, ktorá vznikla erozívnou činnosťou Haluzického potoka 
Nájdete ju na hraniciach s Českou republikou, na najvyššom mieste Bielych Karpát, v nadmorskej výške 920 m n.m. Nachádza na východnom svahu Veľkej Javoriny v katastrálnom území Lubina. Najbližšie mesto je 12 km vzdialená Stara Turá, 20 km je to do Nového mesta nad Váhom, 27 km na Myjavu. Z Moravy sa ku chate môžete dostať po modrej značke z Vápeniek, alebo po červenej od Kamennej búdy. Z Květnej vedie na vrchol značka zelená. Autom sa k nám dostanete cez prechod Strání Kvétná.
Tematínsky hrad alebo Tematín je zrúcanina hradu na Západnom Slovensku v pohorí Považský Inovec. Od jeho vzniku v 13. storočí vystriedal mnoho majiteľov. Začiatkom 18. storočia bol ťažko poškodený a pustol. V okolí chránené územie Tematínske vrchy.
Husitská veža, Stará Turá
Tento turistický útulok bol vybudovaný vďaka priaznivcom turistiky z Kálnice, sponzorom a majiteľom pozemku, na ktorom zrub stojí. Našim zámerom bolo vybudovať zrub, ktorý bude slúžiť širokej turistickej verejnosti, preto nebude uzamknutý...  Budovatelia
  Sakrálna stavba s opevnením. Kostol postavený v rokoch 1674 – 1678 na starších základoch. Opevnenie s baštami, v súčasnosti kaplnky, vežovitou bránou a pevnostným múrom so strieľňami.  Kostol bol v roku 1923 rozšírený o južnú a severnú loď.
  Fara architektonicky upravená v roku 1835 s pamätnou tabuľou básnika Jána Hollého. Na tabuli bronzové poprsie básnika od významného slovenského sochára Vojtecha Ihriského. Ján Hollý účinkoval v obci v rokoch 1808 – 1811.
Propagačná tabuľa – slovanské hradisko 
  Typický dom roľníka s obytnou a hospodárskou časťou postavený v roku 1878. V dome expozícia ľudového bývania, etnografie, archeológie a histórie obce.
Panská javorina (942,6 m n. m.) je vrch v severovýchodnej časti pohoria Považský Inovec na Slovensku. Východné a sčasti severné svahy sú odlesnené a slúžia ako pasienky. Bočné svahy pokryté hustými lesmi, tvoria poľovnícke revíry vysokej a diviačej zveri. V sedle dôležitá križovatka turistických trás.
Vrch sa nachádza 17 km severne od Nového Mesta nad Váhom, najbližšie obce sú Lopeník a Březová na českej a Nová Bošáca na slovenskej strane. Na severnom aj južnom úpätí roztrúsené osady – kopanice obcí Lopeník a Nová Bošáca, tvoriace charakteristický kopaničiarky kraj.
Rudník, Rudník
Štrkovisko Horná Streda . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Chata Šport, Stará Lehota
Ski Centrum, Kálnica