Kam na výlet Nové Zámky

Kostol sv. Martina, Šurany
© Branislav Jakab
Kostol sv. Martina
Rybník Mederčina, Šurany
© Branislav Jakab
Rybník Mederčina
Socha Hrádockej Venuše, Šurany
© Branislav Jakab
Socha Hrádockej Venuše

Tipy na výlet Nové Zámky

Toto významné kúpalisko sme oprávnene zaradili medzi TOP 50 výletných miest na Slovensku. Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.
Vo Vadas Thermal Resort nájdete 7 vonkajších a 2 vnútorných bazénov. Termálne kúpalisko II sa nachádza v centre mesta asi 500 m od Vadas thermal Resort. 
Dolina poníkov, Nové Zámky
Dolina poníkov je malá rodinná "hobby" farma. Vznikla v roku 2003. Zvieratá chováme pre radosť, máme kone, poníky, somáriky, kozy, ovce, zajace a morské prasiatka. Samozrejme aj psy a mačky. Každé zvieratko má svoje meno a reaguje naň. V období od 1. marca do 30. októbra máme otvorené pre verejnosť. Navštevujú nás rodiny s deťmi, školy, škôlky... Deti spoznávajú domáce  zvieratá, vozia sa na poníkoch alebo sa bavia na detskom ihrisku.
Kalvária, Dvory nad Žitavou
Lesopark Berek, Nové Zámky
Nachádza sa v juho-západnej časti mesta vo Veľkom háji. Leží na okraji mesta Nové Zámky pri rieke Nitra. Prístup do lesoparku umožňuje most cez rieku, po ktorom je možné prejsť peši, na bicykli, prípadne na mopede. Premávka v lesnej zóne je pre jedno- a viac-stopové motorové vozidlá prísne zakázaná. Hneď za mostom je záhradná reštaurácia s možnosťou občerstviť sa. Čo sa týka ovzdušia, je to asi najčistejšia časť nášho mesta. Nachádza sa tu náučná tabuľa o rastlinstve a živočíšstve Ponitria, stôl a lavičky. V lesoparku je náučný chodník s tromi okruhmi. Stromy sú rôzneho druhu, snáď najrozšírenejším je javor obyčajný, pagaštan konský a dub letný. Nechýba tu ani skupina gaštana jedlého, ktorá...
Lyžiarske stredisko Čechy - najjužnejšie a najnižšie položené lyžiarske stredisko na Slovensku je jediným strediskom zimných športov "nížinného" typu . Možnosti pestovať zimné športy využívajú nadšenci zimných športov z územia celého NSK, ale aj zahraniční návštevníci termálneho kúpaliska v Podhájskej.  
Mariánska Čelaď, Veľké Lovce
Mariánska Čeľaď (Máriacalád) je malá pustatina, patriaca k Veľkým Lovciam v Novozámockom okrese. Miesto bolo obývané už v dobe bronzovej. Z tej doby pochádza nálezisko v okolí.
Ortodoxná synagóga‌ v‌ Šuranoch‌ (národná‌ kultúrna‌ pamiatka) patrí‌ medzi‌ skvosty‌ synagogálnej‌ architektúry‌ na‌ Slovensku.‌ Šurianska‌ židovská‌ komunita‌ ju‌ postavila‌ v‌ roku‌ 1916.‌ Fasáda‌ od‌ ulice,‌ ako‌ i‌ bočné‌ steny‌ sú‌ bohato‌ zdobené‌ oblúčkovými‌ vlysmi,‌ lizénovými‌ pásmi‌ s‌ bohatou‌ ornamentálnou‌ výzdobou. Na‌ tejto‌ eklektistickej‌ stavbe‌ nájdeme maurské,‌ secesné‌ a‌ byzantské prvky. Železobetónový‌ kazetový‌ strop,‌ pre‌ synagógy ‌ ojedinelý,‌ sa‌ ponáša‌ na‌ renesančné‌ kazetové‌ stropy.‌ V‌ rohoch‌ bohato‌ zdobených‌ stropných kaziet‌ je‌ štuková‌ výzdoba s‌ motívom‌ vajcovky‌ -‌ perlovca. V‌ popredí‌ -‌ na‌ mieste‌...
Hniezdi tu viac ako 170 druhov vtákov, z ktorých niektoré sa nevyskytujú nikde inde na Slovensku. Na pozorovanie vtáctva bola v oblasti vybudovaná malá drevená rozhľadňa. Parížske močiare navštevujú ornitológovia z celej Európy. 
Rybník Mederčina, funguje od roku 2005 ako súkromný rybník. Od tohto roku sme sa pre Vás pokúšali vytvoriť miesto pre Vaše obľúbené športové aktivity a zároveň miesto, kde by ste mohli tráviť voľný čas s rodinou, alebo priateľmi. Rybník Mederčina je pripravený pre všetky vekové kategórie, od najmenších až po najstarších. Pre deti je tu vytvorený priestor v podobe krásneho detského ihriska, pre nadšencov športu sú k dispozícii dve volejbalové ihriská a momentálne pripravované multifunkčné ihrisko s trávnatým povrchom. Pre romantické povahy je možnosť zapožičania vodných bicyklov a možnosť vychutnať si západ slnka z hladiny rybníka s chladeným pivkom v ruke.
O Nitrianskom Hrádku na juhozápadnom Slovensku sa hovorí, že je slovenskou Trójou. Má svoju krásnu Helenu v podobe Hrádockej venuše. Nádhernej pravekej soške tu postavili krásny pamätník.
Tenisový kurt s antukovým povrchom sa nachádza v areáli Kultúrneho domu v obci Čechy. Prevádzková doba je od pondelka do nedele v čase od 8.00 hod. do 21.00 hod. Správcom tenisového kurtu je p. Radovan Hamar tel. kontakt. 0905 197 958, v prípade nedostupnosti je možné sa obrátiť na Obecný úrad tel. kontakt: 035 66470125,  0908   597 573     
Bazény kúpaliska sú naplnené príjemne teplou vodou, ktorá má blahodarný účinok na ochorenia pohybového ústrojenstva a je veľmi dôležitá na regeneráciu unaveného svalstva. V areáli kúpaliska majú návštevníci k dispozícií 25 m × 25 m plavecký bazén, 25 m × 10 m detský bazén a pre najmenších je vybudovaný bazénik s priemerom 4 m a s hĺbkou 0,15 m. V plaveckom bazéne boli vybudované sedadlá a hydromasážne prvky. Pre zvýšenie komfortu, a rozšírenie možností na relax bolo inštalované jacuzzi. Súčasťou kúpaliska je moderná terasa, bufet, ležadlá, vonkajšie sprchy a relaxačný chodník pri bazénoch. Na bezpečnosť návštevníkov dohliada kamerový systém.
Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch ponúka svojim návštevníkom na ploche približne 8 ha pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez bývalý mlynský náhon rieky Nitra. Pre návštevníkov je tu pripravený areál so šiestimi bazénmi, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, ktorá sa začína začiatkom júna a trvá do septembra. Areál ponúka aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk. Pre milovníkov tenisu ponúkame možnosť využitia cvičnej steny alebo tenisových kurtov. Ďalšími atrakciami sú ping-pongové stoly a areál minigolfu s 18-timi obrazcami. Neodmysliteľnou...
Termálna voda vplýva priaznivo na: •  Pohybové ústrojenstvo •  Reumu •  Centrálny nervový systém •  Regenerácia kĺbov, kostí •  Poúrazové stavy •  Uvoľnenie svalstva •  Regenerácia mozgu a nervových zakončení