Kam na výlet Pezinok

Rozhľadňa Kukla, Dubová
© Wiki
Rozhľadňa Kukla
Budmerický kaštieľ, Budmerice
© Jozef D.
Budmerický kaštieľ

Tipy na výlet Pezinok

Staviteľom kaštieľa je Ján Pálffy (1857 – 1934), ktorý pochádzal z červenokamenskej línie staršej vetvy rodu. Kaštieľ bol postavený v rokoch 1888 až 1889. Kaštieľ je súborom viacerých slohov a období. Istá povedačka hovorí, že je tomu tak preto, lebo gróf sa vo Francúzku zamiloval do francúzskej kontesy, ktorú chcel požiadať o ruku. Zaumienil si však, že najprv musí svoje sídla (napr. aj Smolenický zámok) upraviť tak aby jej pripomínali francúzske zámky. Dotyčná dáma sa vraj vydala...
Červený Kameň je hrad na Slovensku na juhovýchodnom svahu Malých Karpát neďaleko Modry nad obcou Častá.
Pre túto budovu je zaužívaný názov „Nemecká škola“. Stavebný zámer bol postaviť Mestskú vilu pre ubytovanie letných hostí na poschodí a na prízemí nechať ubytovanie pre drevorubačov. Aby sme správne pochopili motív výstavby, posunieme sa v čase ešte o niekoľko rokov dozadu, do r.1881, keď 17 významných osobností prednieslo mestskému zastupiteľstvu návrh, ktorý mal neskôr pre rozvoj rekreačných oblastí mesta zásadný význam.
Tento cintorín sa nachádza uprostred lesa v rekreačnej oblasti Modra-Piesok. Má lichobežníkový tvar s plochou 946m2. V roku 2005 z iniciatívy mesta bolo vybudované nové drevené oplotenie a v roku 2014 potomkovia drevorubačov obnovili  21 drevených krížov (podľa vzoru posledných 2 kusov ešte zachovaných krížov).
Čermáková lúka je obľúbené táborisko v Malých Karpatoch a významná križovatka turistických ciest. Nachádza sa na rázcestí značiek zelenej z Kuchyne smerujúcej na Veľkú Homoľu, žltej zo Zochovej chaty a hrebeňovej červenej značky.
Horáreň pod Širokým je priestor určený na kultúrne a spoločenské aktivity v prírodnom prostredí. Horáreň spravuje mestská organizácia Lesy Modra, s.r.o v zastúpení riaditeľom Ing. Milanom Gajarom. V areáli horárne sa konajú mnohé športové aktivity, firemné akcie a rôzne športové preteky pod hlavičkou športových klubov. Horáreň je prístupná aj peši od najbližšej zástavky SAD na Dukelskej ul. asi približne 1hod. V nedávnej minulosti bola horáreň zázemím a bývaním pre správcu tunajšieho lesa. Konajú sa tu aj turistické zrazy, country akcie, hudobné festivaly. V horárni a jej okolí je krásna a malebná príroda, ide o oplotený...
Hotel Majolika vznikol v priestoroch pahránenej budovy Starej keramiky, ktorej základom je hradobný systém z roku 1610. Nachádza sa v pokojnej časti Modry, v bezprostrednej blízkosti centra mesta s ľahkou dostupnosťou. Bezbariérový prístup a moderné technické vybavenie sú súčasťou kvality poskytovaných služieb. Je vhodný na ubytovanie počas pracovnej cesty alebo za účelom rodinnej dovolenky či poznávacím výletom. Súčasťou objektu sú parkovacie miesta chránené kamerovým systémom a podzemná garáž s možnosťou dobitia elektromobilu zadarmo. Pobyt spríjemní aj wellness s bazénom a saunami, požičovňa bicyklov na výlety po okolí a múzeum na výrobu keramiky s dobovými strojmi.
Hrad Biely Kameň, Svätý Jur
Biely Kameň sú zrúcaniny gotického hradu nachádzajúce sa na zalesnenom návrší nad mestom Svätý Jur v okrese Pezinok v Bratislavskom kraji.
Pred niekoľkými rokmi sa zmodernizoval v Pezinku Areál zdravia Rozálka, ktorý je ideálnym miestom pre jazdecký šport. Na mieste zanedbaných poľnohospodárskych objektov vyrástol moderný komplex pre ustajnenie koní s kolbiskami ideálnymi na všetky typy jazdeckých pretekov a vnútornou arénou . Areál  má svoju vysokú športovú, spoločenskú, estetickú a architektonickú úroveň. Práve pre tieto nevšedné vlastnosti sem ľudia chodia stále častejšie. 
Pezinský zámok je renesančný zámok neďaleko centra mesta v parku, pôvodne stredoveké sídlo s opevnením pomocou vodných zdrojov – vodný hrad.
Kukla (564 m n. m.) je výrazný samostatný vrch v Malých Karpatoch nad obcou Dubová, 6 km severne od Modry. Na úzkom vrchole stojí 12 m vysoká drevená rozhľadňa, vybudovaná v roku 2007 na mieste staršej rozhľadne. Pekný panoramatický výhľad na celé Pezinské Karpaty, hrad Červený Kameň, za dobrej viditeľnosti aj na vzdialenejšie pohoria. Na vrchole sa okrem rozhľadne nachádza aj ohnisko s lavičkami.
Je to najväčší potočný mlyn na Slovensku a patrí medzi najväčšie mlyny svojho druhu v Európe. Návštevníci ho môžu nájsť v pezinskej mestskej časti Cajla
TIC je účelové zariadenie, ktoré zabezpečuje zber, spracúvanie a poskytovanie informácií v oblasti cestovného ruchu (CR) osobne, telefonicky, písomne a prostredníctvom sociálnych sietí. Zabezpečuje kontinuálnu informovanosť a servis pre domácich a zahraničných turistov. Jeho poslaním je mapovanie atraktivít, produktov CR a podujatí, vytváranie komplexnej, stále aktuálnej ponuky CR v oblasti svojho pôsobenia.