Kam na výlet Piešťany

Rotunda sv. Juraja, Nitrianska Blatnica
© Michal Toman
Rotunda sv. Juraja
Rozhľadňa Marhát, Hubina
© Wiki
Rozhľadňa Marhát

Tipy na výlet Piešťany

Najznámejšou letnou rekreačnou oblasťou vo svetoznámych kúpeľoch Piešťany ležiacich na západe Slovenska je vodná nádrž Sĺňava.
FUNNY PARK, Piešťany
V Piešťanoch vyrástla nová atrakcia, v Európe zatiaľ ojedinelý nafukovací vodný svet. Vyrástol na ploche 10.000 metrov štvorcových na pozemku neďaleko zimného štadióna a je zatiaľ jediný na Slovensku.
Práve 21. júla roku 2004 bolo slávnostne otvorené nové piešťanské golfové ihrisko. Od otvorenia prvého golfového ihriska uplynulo už 90 rokov. Treba si len zaželať, že obnovenie golfového športu v Piešťanoch bude úspešné a piešťanské ihrisko sa stane atraktívnym pre domácich i zahraničných profesionálnych hráčov golfu i ostatných milovníkov tohto unikátneho športu.
Jaskyňa Veľká pec je dlhá asi 15 m a nie je v nej nijaká zaujímavejšia krasová výzdoba. 
Kaštieľ, Chtelnica
  Sakrálna stavba s opevnením. Kostol postavený v rokoch 1674 – 1678 na starších základoch. Opevnenie s baštami, v súčasnosti kaplnky, vežovitou bránou a pevnostným múrom so strieľňami.  Kostol bol v roku 1923 rozšírený o južnú a severnú loď.
Kúpalisko EVA, Piešťany
Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch patrí medzi kultúrne pamiatky. Areál  vo výške 162 m n.m. pozostávajúci  z 25-metrového  krytého  bazéna  /v súčasnosti  mimo  prevádzky/,   z otvoreného  50 -metrového  bazéna , kľudového  bazéna a detského  bazéna  ako aj  z plôch vyhradených  na slnenie pre rôzne športy, bol vybudovaný v rokoch 1933  - 1934 podľa  projektu architektov  F. Wimmera,...
Kúpele, Piešťany
  Fara architektonicky upravená v roku 1835 s pamätnou tabuľou básnika Jána Hollého. Na tabuli bronzové poprsie básnika od významného slovenského sochára Vojtecha Ihriského. Ján Hollý účinkoval v obci v rokoch 1808 – 1811.
Propagačná tabuľa – slovanské hradisko 
  Typický dom roľníka s obytnou a hospodárskou časťou postavený v roku 1878. V dome expozícia ľudového bývania, etnografie, archeológie a histórie obce.
Rotunda sv. Juraja, Nitrianska Blatnica
Marhát (748,2 m n. m. je vrch v pohorí Považský Inovec na Slovensku.
Štrkovisko Horná Streda . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Veľká dolnosokolská jaskyňa  je dlhá 15 metrov a predstavuje významné archeologické nálezisko z doby kamennej. Neďaleko je  Malá dolnosokolská jaskyňa  je o 5 metrov kratšia
Priehrada, Chtelnica
Rekreačné stredisko Výtoky, Moravany nad Váhom