Kam na výlet Poltár

Tipy na výlet Poltár

Lovinka, Cinobaňa
Pod záštitou OZ Spoločenstvo Lovinka organizujeme semináre a workshopy na témy ako jóga, meditácia, zdravá strava, očista tela pôstom a pránická výživa, čchi-kung, bylinkárstvo,  muzikoterapia, prírodné staviteľstvo a architektúra, hlinené omietky a stavby zo slamy, permakultúrne pestovanie, vedomý život a množstvo ďaľšieho. Na semináre prichádzajú podobne naladený ľudia,  vzniká tu množstvo priatelstiev a mnohí sa sem často vracajú.
Náučný chodník Ipeľ, Kokava nad Rimavicou
Ranč Cindyum, Lehota nad Rimavicou
Ranč sa nachádza na strednom Slovensku v okrese Rimavská Sobota pri obci Kokava nad Rimavicou. Môžete sa tu stretnúť so životom voľne žijúcich aj domácich zvierat, ktoré sa nachádzajú na našom ranči a v oklitej prírode. Zameriavame sa na chov hovädzieho dobytka a arabských koní.
Jasenina je zalesnený vrch v pohorí Stolické vrchy dosahujúci výšku 995 m n. m. Ako výrazná prírodná dominanta oblasti predstavuje obľúbený cieľ miestnych turistov. Na jeho vrchole bola v rokoch 2007 až 2009 postavená 10 m vysoká turistická rozhľadňa.
Rozhľadňa SLOPOVO, Kokava nad Rimavicou
Rozhľadňa sa nachádza na rozhraní obcí Klenovec a Kokava nad Rimavicou v nadmorskej výške 851 m. Za dobrého počasia z rozhľadne vidieť Nízke i Vysoké Tatry, Rimavskú Sobotu, Lom nad Rimavicou či Hradovú.
Dielo umeleckého kováča Andreja Líšku  - monument Sklár - fúkač v životnej veľkosti so sklárskou píšťalou, ktorá bola odhalená 
Včelí raj, Kokava nad Rimavicou
Včelí kRaj – edukačné centrum sa nachádza v blízkosti obce Kokava nad Rimavicou v okrese Poltár s výhodnou dostupnosťou vlakom, autobusom aj autom. Tichá a čistá dolina Liešnica je časť Kokavy nad Rimavicou, do ktorej sa prichádza z miestnej časti Vlkovo. Projekt Včelí kRaj vznikol v roku 2013 ako projekt občianskeho združenia kRaj. Cieľom projektu je poukazovať na význam a dôležitosť včelárenia a opeľovania krajiny.
I-Dom , Veľká Ves