Kam na výlet Považská Bystrica

Tipy na výlet Považská Bystrica

Iniciátorom postavenia kríža bol slovenský klub turistov v Plevníku-Drienovom. Kríž sa vyrábal z telefónnych stĺpov, ktoré sa rozrezali na hranoly, z ktorých potom sa postupne skladal kríž, ktorý je vysoký 7m. Kríž bol osadený v auguste roku 2004, pri príležitosti 650.výročia  prvej písomnej zmienky o obci Plevník. 
Horská chata BAČKÁRKA leží uprostřed lyžařského střediska Kasáreň, pod nejvyšším vrcholkem Javorníků - Velkým Javorníkem (1.071 m n. m.). Za pěkného počasí je zde krásný výhled na Beskydy, Vsetínské vrchy, Strážovské vrchy a Velkou Fatru.
Babirátka je verejnosti voľne prístupná jaskyňa v doline Radotiná. Patrí medzi prírodné pamiatky Slovenska.
Farma sa nachádza v obci Papradno v krásnom prírodnom prostredí Javorníkov patriacich do CHKO Kysuce. Je zameraná na chov oviec, hovädzieho dobytka a koní.
Kostolecká tiesňava (60,30 ha) sa nachádza neďaleko mesta Považská Bystrica v pohorí Súľovské vrchy nad severným okrajom Strážovských vrchov. 
Letné kúpalisko, Považská Bystrica
Pamätná izba bola slávnostne otvorená dňa 5.9.1991 v areáli základnej školy. Dokumentuje život a dielo tohto spisovateľa a disidenta, ktorý každý spoločenský zlom pocítil na „vlastnej koži“. Počas života sa nedočkal spoločnosti, ktorá je založená na  vzájomnej úcte a slušnosti a individuálnych právach každého človeka. Pamätná izba bola zriadená v spolupráci s Pamätníkom slovenskej literatúry Matice slovenskej v Martine. Expozíciu tvorí 12 vitrín, ktoré sú prierezom spisovateľovho života. Prostredníctvom fotografií, novinových článkov, rôznych dokumentov i rukopisov sa návštevníci oboznámia s Tatarkovým súkromným i verejným životom. Postupne prejdú jeho detstvom, študentskými rokmi a...
Považský hrad, Považská Bystrica
Hrad stojí na bradle vo výške 497 m.n.m. Počiatky osídlenia hradného kopca siahajú podľa archeologických nálezov do obdobia púchovskej kultúry. Na hradnom vrchu bola tiež nájdená keltská minca. V staršej literatúre sa uvádza nedoložený vznik hradu 1128.
Nachádza sa v katastrálnom území obce Pružina v okrese Považská Bystrica v Trenčianskom kraji. Jaskyňa meria okolo 300 m a jej hlavnú časť tvorí priestranná stúpajúca chodba miestami široká 15 – 20 m s výškou až 5 m. V zadnej časti chodby, ktorá je ukončená závalom, sú mohutné kvapľové stalagmity a stalagnáty, steny jaskyne pokrývajú sintrové náteky a útvary rozličných podôb.
Vrch Stratenec vypínajúci sa do výšky 1055 m n. m. je najzápadnejším vrchom pohoria Javorníky. Leží v blízkosti slovensko-českej hranice, na katastrálnom pomedzí obcí Papradno a Makov. Na jeho vrchole sa veží drevená turistická rozhľadňa, z ktorej sa naskytajú krásne výhľady na slovenskú i českú (moravskú) stranu. V blízkosti rozhľadne sa nachádza pamätník padlých osloboditeľov v podobe troch zdobených betónových krížov, a tiež prístrešok so stolom a lavicami....
Ski Ráztoka, Horná Mariková