Kam na výlet Púchov

Tipy na výlet Púchov

Lednica je zrúcanina hradu, nachádzajúca sa v okrese Púchov nad rovnomennou obcou v Bielych Karpatoch.
Letné kúpalisko, Lednické Rovne
Ide o najvzácnejší dôkaz osídlenia belušského chotára- o archeologické lokality Hradište. Bralnatý masív v starších mapách nazývaný ako Ostré vŕšky, leží na pravom brehu Slatinského(Podhradského) potoka nad Prvými mojtínskymi vrátami.
Vo farnosti sú dve. Jedna je v Belušských Slatinách. V Jaskynke je socha Panny Márie, pred ňou kľačí Bernadetta, ktorej sa zjavila v roku 1879. Pred súsoším vyteká termálna voda z prameňa. Druhá jaskynka je v údolí za prvými "kamennými vrátami" na ľavej strane pred kameňolomom. Vyteká pri nej pramenistá pitná voda.
Lyžiarske stredisko Mojtín sa nachádza v nadmorskej výške 697 - 942 m.n.m. Lyžiarske zjazdovky a vleky sú situované na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého Grúňa. Stredisko je vhodné pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po pokročilých. 
Náučný chodník „Tri skaly“ sa nachádza v katastrálnom území obce Dohňany v pohorí Biele Karpaty. Dĺžka okruhu je 13 km, vedie po spevnených cestách, je vhodný pre peších turistov ako aj pre cykloturistov, v zime pre bežkárov. Chodník vedie okolo troch skalných útvarov – Lazovská skala, Čertova skala a skala Vieska k drevenej rozhľadni postavenej na kopci Tlstá hora (651 m n. m.). Na jej vrchole vraj v 19. storočí stála vojenská rozhľadňa. Nová rozhľadňa je vysoká 21,5 m, začali ju stavať v júli...
Ski Čertov Javorníky, Lazy pod Makytou
Lyžiarske stredisko SKI Čertov sa nachádza v pohorí Javorníky, v CHKO Kysuce, na slovensko-moravskom pohraničí. V stredisku s nadmorskou výškou 600 – 900 m.n.m. sa nachádza 5 vlekov s celkovou dĺžkou tratí 5,4 km. Zjazdovky sú vhodné pre náročných lyžiarov, ale i začiatočníkov. Celkový počet tratí je 7. Vleky Tatrapoma majú prepravnú kapacitu 2 800 osôb za hodinu.