Kam na výlet Rimavská Sobota

Rozhľadňa Zbojská, Pohronská Polhora
© Michal
Rozhľadňa Zbojská
Salaš Zbojská, Pohronská Polhora
© Wiki
Salaš Zbojská

Tipy na výlet Rimavská Sobota

Rekreačná oblasť Kurinec - Zelená voda leží v južnej časti stredného Slovenska, približne 4 km južne od mesta Rimavská Sobota. Letný rekreačný areál Zelená voda spravovaný Technickými službami mesta Rimavská Sobota je počas sezóny vyhľadávaný miestnymi i ľuďmi zo širšieho okolia. Svojim návštevníkom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži alebo v bazénoch s pitnou i geotermálnou vodou (33,3°C), ubytovanie v súkromných chatách, kemping. Kurinec je tiež ideálnym miestom na aktívne...
Salaš Zbojská, Pohronská Polhora
V prekrásnom prostredí Národného parku Muránska planina v sedle Zbojská Vás víta malá reštaurácia Salaš Zbojská. Nájdete tu príjemné prostredie pri chutných tradičných jedlách a špecialitách z baraniny, ktoré Vám spestrí obsluha v krojoch, miestna ľudová hudba a milé zvieratká.
Alúvium Blhu je chránený areál v katastrálnom území obce Hrušovo v okrese Rimavská Sobota. Patrí pod CHKO Cerovskú vrchovinu
Kúpele Číž svojou prírodnou liečivou jódovo-brómovou vodou, patria viac ako 100 rokov medzi vzácne zdroje svojho druhu v Európe. Radi Vás privítame v našom kúpeľnom komplexe, kde môžete načerpať silu po fyzickej aj duševnej stránke.  
Hrad Blh, Veľký Blh
Prvá písomná zmienka o blžskom hrade pochádza z roku 1323. Na začiatku 17. storočia sa hrad dostal do pozície tzv. koncových hraničných hradov. Postupne patril Széchyovcom a Wesselényiovcom. Počas Tököliho a Rákócziho postavenia bol zničený.  Zrúcaniny hradu stoja 531 m nadmorskej výšky, v lokalite Čierna obora. 
Hrad Drienok je zrúcanina hradu nachádzajúca sa v katastrálnom území obce Rybník v okrese Revúca. Vznikol v 13. a zanikol v 15. storočí. Ostali po ňom iba zvyšky základov.
Hrad Hajnáčka, Hajnáčka
Hrad Hajnáčka je zrúcanina pôvodného gotického hradu, ktorý bol postavený v 13. storočí. Nachádza sa na čadičovom brale priamo nad obcou Hajnáčka.
Ubytovanie pre náhodných okoloidúcich poskytuje podkrovná časť turistickej chaty Klubu slovenských turistov Rimavská Sobota. Do útulne Varta sa vstupuje z krytého priedomia turistickej chaty po kovovom rebríku. 
Malá drienčanská jaskyňa je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň. Jaskyňu prvýkrát popísal Ladislav Bartolomeides v roku 1808. V roku 1965 ju preskúmal aj Svätopluk Kámen a v roku 1976 ju podrobne zamerali jaskyniari z Rimavskej Soboty.  Celková dĺžka jaskyne je v súčasnosti 78 m.
Mlyn, Veľké Teriakovce
Prehliadka mlyna je možná počas pracovných dní od 10.00 do 16.00 hod. pre max. 50 členné skupiny, v prípade zájmu aj počas víkendu, resp. aj mimo sezóny (min. pre 10 osôb). Objednávky - na tel.č. 0903 772 453 alebo mailom na mirkakubka@gmail.com
Penzion u Gregorca, Horné Zahorany
Plážové kúpalisko, Rimavská Sobota
Ranč Cindyum, Lehota nad Rimavicou
Ranč sa nachádza na strednom Slovensku v okrese Rimavská Sobota pri obci Kokava nad Rimavicou. Môžete sa tu stretnúť so životom voľne žijúcich aj domácich zvierat, ktoré sa nachádzajú na našom ranči a v oklitej prírode. Zameriavame sa na chov hovädzieho dobytka a arabských koní.
Rozhľadňa Maginhrad, Nižný Skálnik
Nad obcou Veľké Teriakovce v historicky významnej lokalite Maginhrad, ktorá sa nachádza 430 m n.m. na vrchu Maginhrad, vyrástla rozhľadňa týčiaca sa do výšky 16,8 metrov. Za dobrého počasia poskytuje výhľad takmer na všetky strany – od Kráľovej hole, cez celú Rimavskú dolinu až do Maďarska.
Rozhľadňa SLOPOVO, Kokava nad Rimavicou
Rozhľadňa sa nachádza na rozhraní obcí Klenovec a Kokava nad Rimavicou v nadmorskej výške 851 m. Za dobrého počasia z rozhľadne vidieť Nízke i Vysoké Tatry, Rimavskú Sobotu, Lom nad Rimavicou či Hradovú.
Rozhľadňa Tomášovský vrch ťaží aj zo svojej polohy. Leží v chránenom území CHKO Cerová vrchovina. Vďaka nej majú turisti UNESCO Geopark Novohrad-Nógrád, územie s výnimočnými geologickými, prírodnými a kultúrno-historickými jedinečnosťami, ako na dlani.
Rozhľadňa Vŕšok, Rimavská Baňa
Nová Vyhliadková veža , vysoká vyše 7 metrov, postavená v lokalite Vŕšok severne od Rimavskej Bane poskytuje návštevníkovi výhľad na rimavskú dolinu. Chodník Vás miernym stúpaním dovedie k veži po cca 40 minútach. Privíta Vás Permon, ktorý pripomína dávnu slávu ťažby zlata v údolí Rimavy.
Rozhľadňa Zbojská, Pohronská Polhora
Štvorhraná veža obložená šingľom bola postavená Štátnou ochranou prírody SR na trávnatej stráni 300 m južne od sedla Zbojská. Poskytuje výhľady predovšetkým severovýchodním smerom - na sedlo a na masív Fabovej holi.
Rumince, Rumince
Exteriér objektu na južnej stene priečelia je zdobený už len fragmentami samostatných obrazov. Od 17. storočia slúžil kostol evanjelikom, ktorí interiér doplnili drevenou tribúnou na západnej, južnej a severnej stene a maľovaným dreveným kazetovým stropom. V tomto období pristavili k presbytériu vežu – zvonicu. Cenné sú aj barokové prvky interiéru.
Neďaleko Salaša Zbojská vyrástlo v prekrásnej prírode v objatí hôr  nové reštauračno-ubytovacie zariadenie. Je ukážkou agroturistiky. Návštevník má možnosť sledovať chov hospodárskych zvierat, ochutnať miestne gastronomické špeciality a relaxovať na okolitích náučných chodníkoch.
Areál Šťavica, Čierny Potok
Horáreň Obora, Veľký Blh
Lujza park, Veľký Blh
Peseta horáreň, Veľký Blh