Kam na výlet Ružomberok

Vlkolinec, Ružomberok
© zuzu hlinka
Vlkolinec

Tipy na výlet Ružomberok

Donovaly sú dobrá voľba na celodenný výlet. Horská obec Donovaly sa nachádza severne od Banskej Bystrice v nadmorskej výške 960 metrov medzi pohoriami Veľká Fatra a Starohorské vrchy. Obec tvoria vlastné Donovaly a 7 ďalších osád: Sliačany, Hanesy, Mišúty, Mistríky, Polianka, Bully a Močiar. Donovaly sú významné centrum letnej i zimnej turistiky s dvojicou lyžiarskych areálov (Záhradište a Nová hoľa), bežeckými traťami a množstvom značených chodníkov do okolitých pohorí. Od roku 1992 sa...
Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku  človeka.
Habakuky, Donovaly
TOP výletné miesto na Slovensku pre deti. Netradičná dedinka, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov na Donovaloch pod Novou Hoľou pri apartmánovom komplexe Šafran. Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník,...
Vlkolinec, Ružomberok
Vlkolínec - živá obec, ktorá bola Slovenskou vládou roku 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry s cieľom trvalo chrániť kultúrne hodnoty tejto lokality a ako neporušený sídelný celok, ktorý z hľadiska rovnorodosti nemá porovnateľný súbor domov v rámci stredoeurópskeho územia bol zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva (výbor svetového dedičstva UNESCO schválil zápis Vlkolínca 11. decembra 1993 v Kolumbijskom meste Cartagene). Zapísanie do zoznamu...
Nová Hoľa, Donovaly
Park SNOW, Donovaly
V Nízkych Tatrách je najvyšší, v rámci Slovenska tretí najvyšší a jeden z piatich vodopádov, ktoré sú národnými prírodnými pamiatkami. Príjemné miesto na nenáročný výlet do prírody. Jeho výška je 55 m. Prístup je od hlavnej cesty z Ružomberka (11 km) na Donovaly.  Chodník vedie od parkoviska v lokalite Podsuchá (oproti Kolibe Bodega), cesta trvá asi 35-40 minút.
Donovalkovo, Donovaly
Mestečko a minifarma naučí malých všakovaké dospelácke kúsky. Vyskúšajú si nie len množstvo rôznych povolaní, ale aj aké to je starať sa o mini zvieratká a šoférovať podľa ozajstných pravidiel cestnej premávky.
Hotel Malina sa nachádza v rekreačnom stredisku Malinô Brdo v pohorí Veľkej Fatry v nadmorskej výške 960 m nad centrom dolného Liptova - Ružomberkom.
Hrad Likava, Likavka
Kráľovský strážny hrad, ktorý pred rokom 1341 vybudoval zvolenský župan Donč. Od konca 14. storočia ho do užívania dostávali liptovskí župani, bol v držbe viacerých významných rodov, najmä Hunyadyovcov, Illésházyovcov a Thökölyovcov. Posledne menovaní hrad v druhej polovici 17. storočia prebudovali na prepychovú súkromnú rezidenciu. V rokoch 1431 – 1434 bol významnou husitskou pevnosťou, v 14. – 17. storočí prekonal niekoľko obliehaní. Po dobytí hradu cisárskym vojskom v decembri 1670 sa stal majetkom uhorskej...
Hrdoš, Žaškov
Celková dĺžka jaskyne je 28 m. Nachádza sa v nadmorskej výške 610 m n. m. a obsahuje krasovú výzdobu.
Kaplnka, Stankovany
Liptovský hrad, Liptovská Sielnica
Zvyšky niekdajšieho hradu stoja na vrchu Sestrč (999,9 m n. m.) v Chočských vrchoch, vypínajú sa nad obcami Kalameny a Bukovina. Bol najvyššie položeným hradom na Slovensku a zároveň jeden z najvyššie položených v strednej Európe.
Prírodná pamiatka Moštenické travertíny sa nachádza v ochrannom pásme Národného parku Nízke Tatry neďaleko obce Moštenica,   predstavuje  komplex terás – kaskád . Najzreteľnejšia je vrchná kaskáda, na ktorej sa nachádza niekoľko vodopádov.
Náučný chodník nad obcou Likavka situovaný v juhovýchodnom úpätí vrchu Čebrať. Tvorí ho desať zastavení, t.j. náučných tabúľ prezentujúcich faunu a flóru okolitej prírody, prírodná studnička, senník, jazierka, či sadenice prevažne ihličnatých stromov. Náučný chodník je pod ochranou patróna poľovníkov sv. Huberta, ktorému je aj zasvätená kaplnka umiestnená na jeho trase.
Šíp, Žaškov
TARZANIA Hrabovo, Ružomberok
TARZANIA Hrabovo sa nachádza, v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo kúsok od centra Ružomberka a svojou celkovou dĺžkou 1110m je najväčším lanovým parkom na Slovensku. V areáli nájdete čiernu, červenú, modrú a detskú trasu. Neváhajte a vyskúšajte si najdlhší ZIP LINE na Slovensku. TARZANIA Východ Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 155m. Červená (dlhšia) trasa meria 310m. Čierna trasa 340m. Detská trasa 160m ZIP LINE 300m TARZANIA Západ Modrá (kratšia...
Tvorí ho  umelý vrt s teplou vodou približne 33 stupňov Celzia. Okolo neho vybudovali umelé jazierko 20 krát 10 metrov, čo umožňuje bezplatné kúpanie aj mimo letného obdobia. Nachádza sa v Kalamenskej doline, v Chočských vrchoch, asi 10 km západne od Liptovskej Mary. Voda je iba slabo mineralizovaná a má silný sírny zápach.
Dolina Suchá, Liptovské Revúce
Dolina Teplô, Liptovské Revúce
Dolina Zelenô, Liptovské Revúce
Chata Beny, Švošov
Kostol obetovania Pána, Liptovské Revúce
Kúpele, Lúčky
Osada Podšíp, Stankovany
Sliačske travertíny, Liptovské Sliače
Šíp vrch, Stankovany
Tenisové kurty, Liptovské Revúce
Vodopád na Šturci, Liptovské Revúce
Vrch Šíp, Stankovany