Kam na výlet Sabinov

Tipy na výlet Sabinov

Šarišský hrad, Veľký Šariš
Šarišský hrad je magické miesto nad okolitou prírodou, miesto kde sa dá tráviť voľný čas, oddýchnuť, zrelaxovať. Ľudia oceňujú čisté životné prostredie a nádherný výhľad. Miesto, kde si môžu opiecť slaninku a špekačky a zúčastniť sa na podujatiach organizovaných mestom.
Dubovica, Dubovica
Fedelemka, Šarišské Michaľany
Jedinou známou a od roku 1999 sprístupnenou jaskyňou na území Prešovského okresu je Jaskyňa Zlá Diera pri obci Lipovce (v miestnom dialekte nazývaná aj Jaskyňa ZLA DŽURA). Zlá Diera je výnimočná práve veľmi citlivým spôsobom sprístupnenia, pri ktorom návštevník s prilbou na hlave prechádza so sprievodcom tajuplné podzemie. 
Kaštieľ, Šarišské Michaľany
Na mieste kaštieľa stála už v 15. storočí zemianska kúria. V rokoch 1585-1642 bola prebudovaná na renesančný kaštieľ. Je to prízemná budova so 4 nárožnými baštami. Jeho vnútrajšok je bohatý na dekoratívne prvky, najviac zaujme baroková štuková výzdoba stropu v jednej z miestností. V budove dnes sídli obecný úrad. Budova si vyžaduje rekonštrukciou a taktiež aj park, ktorý sa pri nej nachádza.
Kostol sv.Michala, Šarišské Michaľany
Terajší kostol bol posvätený na základoch starého kostolíka v r. 1785 podľa románského vzoru - oblúkovité okná, klenby a polkruhové sanktuarium. K umeleckým vzácnostiam kostola patrí prekrásna baroková monštrancia a kalich z 18. storočia, z dielne levočského majstra Jána Szilassyho. Do roku 1916 bolo v kostole starobylé medené lavatorium z roku 1766 s vyobrazením Rákocziho erbu na držadle (teraz v Národnom múzeu v Budapešti). V podzemí kostola sú hrobky tunajších zemepánov.
Nad Imunou, Šarišské Michaľany
Ski Drienica, Drienica
Lyžiarske stredisko Ski Drienica je položené pri obci Drienica, 25 km severozápadne od mesta Prešov. Ponúka štyri lyžiarske vleky (dĺžka 2x1000, 300 a 150 m) so zjazdovkami pre začiatočníkov aj pokročilejších lyžiarov.
Hrob básnika Jula Zborovjana, Šarišské Michaľany
Námestie, Sabinov