Kam na výlet Senec

Tipy na výlet Senec

Aquapark, Senec
AQUAPARK SENEC – KOLOSEUM NESPÚTANEJ ZÁBAVY PRE VŠETKY VEKOVÉ KATEGÓRIE, PLAVCOV I NEPLAVCOV, MILOVNÍKOV SLNKA I CHLÁDKU!
Slnečné jazerá v Senci sú jedným z najznámejších a najnavštevovanejších  letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku.
Art Hotel Kaštieľ nie je typickým hotelovým zariadením. Vznikol pred 250 rokmi ako vidiecke šľachtické sídlo, ktoré si dal v štýle klasicizujúceho rakúskeho baroka postaviť v rokoch 1766 - 1769 barón Ján Jesenák na svojom dávnejšie kúpenom panstve.
Necelých 20 kilometrov južne od centra Bratislavy na cípe polostrova v strede mohutného toku Dunaja bolo 9. septembra 2000 otvorené jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum. Rieka Dunaj mu prepožičala svoje meno a to ostatné je výsledkom nadšenia a iniciatívy holandského zberateľa a podporovateľa umenia Gerarda H. Meulensteena a slovenského galeristu Vincenta Polakoviča.
Hrad Čeklís, Bernolákovo
Čeklís je zrúcanina hradu, nachádzajúca sa na okraji obce Bernolákovo v susedstve rímskokatolíckeho kostola. Hrad zanikol pravdepodobne v 16 storočí.
Obnova schátralého kaštieľa v Bernolákove začala v lete 2014. Do začiatku roku 2016 práce pokročili, kaštieľ má novú strechu, okenice, omietku
V obci sa zachoval pôvodne gotický Rímsko - katolícky kostol sv. Vojtecha z roku 1310. Jeho prvým známym patrónom bol svätý Juraj, neskôr bol kostol zasvätený svätému Vojtechovi. V roku 1561 bol kostol renovovaný. V rokoch 1742 – 1745 bol postavený nový barokový kostol s čiastočne gotickým murivom. Veža kostola bola postavená okolo roku 1720, je vysoká 30,5 m. Budova fary pochádza z rokov 1773 – 1774, pričom v roku 1842 bola fara postavená znovu. Na hornom konci obci Blatné bola v 30-tych rokoch 20. storočia postavená malá kaplnka zasvätená Najsvätejšej Trojici. Lurdská jaskyňa – sakrálna stavba venovaná Panne Márii Lurdskej bola postavená v roku...
Malý Dunaj, Tomášov
Jedno z vhodných miest na zahájenie splavu Malého Dunaja je pod mostom medzi obcami Tomášov a Nová Dedinka. Toto miesto je ľahko dostupné z Bratislavy, no i z diaľnice D1 od Senca. Odporúčame tu zahájiť splav najmä rekreantom prichádzajúcim na vlastnom vozidle pre relatívne bezpečné parkovanie pri penzióne Zlatá rybka.
Štrkovisko, Ivanka pri Dunaji
Kaštieľ, Veľký Biel
Malý Dunaj, Zlaté Klasy