Kam na výlet Snina

Tipy na výlet Snina

Morské oko - jezero, Remetské Hámre
Gréckokatolícky drevený Kostol Nanebovstúpenia Pána z roku 1755
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Bazila Veľkého bol postavený koncom 18. storočia a neskôr obnovený. Ide o trojdielnu zrubovú stavbu, ktorá je z vonkajšej strany omazaná hlinou a obielená.
Kostolík sv. Bazila Veľkého v Hrabovej Roztoke je jednoduchá zrubová stavba prikrytá prečnievajúcou šindľovou strechou. 
Drevený kostolík sv. Michala Archanjela. Kostolík vystavali gréckokatolícki veriaci začiatkom 18. storočia. Ide o trojpriestorovú stavbu so zrubovou konštrukciou
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1740. Je to trojpriestorový chrám bojkovského typu.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela bol postavený v roku 1700.
Malá drevená rozhľadňa, ktorá je súčasťou náučného chodníka Miroslava Poliscuka.
Veľmi pekný pohľad na Starinu je práve z Vyhliadky, ktorá sa nachádza na južnom cípe vodnej nádrže. Dostať sa sem dá jedine po ceste II. triedy č.558 , ktorá vedie zo Stakčína smerom na obec Kolbasov až do Uliča.
Prírodný kúpací biotop v rekreačnej oblasti Sninské rybníky, ktorý je jednou z najväčších atrakcií Sniny, sa nachádza na okraji mesta približne 3 km od centra.  Do prevádzky bol spustený v roku 2010, kedy boli pôvodné bazény prebudované na moderné biokúpalisko, ktoré využíva  technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias bez použitia chémie, preto je veľmi vhodný pre ľudí trpiacich rôznymi alergiami. Je obklopený krásnou prírodou...
Sninský kameň, Valaškovce
Sninský kameň je najvýraznejšou dominantou okolia Sniny. Mohutne sa vypína juhovýchodne od obce Zemplínske Hámre nad jazerom Morské oko. Aj keď má v názve prívlastok sninský, jeho vrchol sa nachádza v okrese Humenné, na území vojenského obvodu Valaškovce v katastrálnom území Valaškovce-Sever.
Vodárenská nádrž Starina – najväčšia vodná nádrž na pitnú vodu na Slovensku. Trblietavá vodná hladina, obklopená tichými lesmi a mlčanlivými zákutiami, zaberá 311 ha. Jej takmer 50 m hlboké vody sa stali domovom pre mnohé živočíchy, predovšetkým jalca hlavatého, pstruha potočného, zubáča obyčajného, čerebľu, mrenu, mrenicu, beličku, slíža či plosku. Celkový objem nádrže 59,8 mil. m3 .