Kam na výlet Stará Ľubovňa

Ľubovniansky hrad, Stará Ľubovňa
© Jozef D.
Ľubovniansky hrad
Ľuboviansky skanzen, Stará Ľubovňa
© Jozef D.
Ľuboviansky skanzen

Tipy na výlet Stará Ľubovňa

Kúpele Vyšné Ružbachy, Vyšné Ružbachy
Amfiteater, Kamienka
Holumnický hrad alebo (staršie) Holumnický zámok je zrúcanina na vyvýšenine v obci Holumnica. Bol postavený pravdepodobne na prelome 15. a 16. storočia, pričom neskôr bol viackrát upravovaný.
Hradby mesta, Podolínec
Jaskyňa v Čube je prírodná pamiatka v správe príspevkovej organizácie Správa slovenských jaskýň.
Kúpele Červený Kláštor, Červený Kláštor
KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SMERDŽONKA, sú prvé, po vojne obnovené kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole. Krátko nato bola v roku 1824 postavená prvá kúpeľná budova.Odvtedy prešli kúpele viacerými zmenami vlastníkov a rekonštrukciami, hlavne po vojnách, ktoré ich značne poškodili, až kým sa ich brány v 50-tych rokoch nezavreli.V roku 2010 začal nový majiteľ s výstavbou kúpeľného Domu zdravia a už začiatkom roka 2012 sa znovu otvárajú brány kúpeľov v Červenom Kláštore pre širokú verejnosť.Najväčším bohatstvom a základným...
Ľuboviansky skanzen, Stará Ľubovňa
Život na dedine v minulosti približuje návštevníkom múzeum ľudovej architektúry pod hradom – Ľubovniansky skanzen. Patrí k najmladším na Slovensku, verejnosti bol sprístupnený v roku 1985 a v súčasnosti ho tvorí 25 objektov.   
Ľubovniansky hrad, Stará Ľubovňa
Čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad na vápencovom kopci (548 m n. m.), nad cestou a ľavým brehom rieky Popradu, čnejúci sa nad mestom Stará Ľubovňa, dominanta Ľubovnianskej kotliny.
Termálne kúpalisko sa nachádza v klimatických a minerálnych kúpeľoch Vyšné Ružbachy a ponúka 2 veľké a 2 detské vonkajšie bazény a 1 krytý termálny bazén. Originálnou atrakciou areálu je ostrov v rekreačnom bazéne s vysokými ihličnatými stromami a odsúvateľná kopula na termálnom krytom bazéne. Termálny krytý bazén s teplotou vody 34 °C je v prevádzke po celý rok. Odsúvateľná kopula spolu s pohyblivými stenami na tomto bazéne zabezpečuje blízky neopakovateľný kontakt s okolitou prírodou. Súčasťou termálneho krytého bazénu je aj oddychový priestor s občerstvením a šatňami.
Zverofarma, Podolínec
Ľubovniansky skanzen, Stará Ľubovňa
Ski Litmanová, Litmanová