Kam na výlet Trebišov

Tipy na výlet Trebišov

Medzi najcennejšie chránené kultúrne pamiatky v Trebišove patrí Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho. Bolo postavené v roku 1893 podľa projektu nemeckého architekta Arthura Meininga v neogotickom slohu. Sarkofág je dielom budapeštianského sochára Juraja Zalu z rokov 1893 – 1895. V mauzóleu je pochovaný od roku 1894 gróf Július Andrássy (zomrel 1890 a bol pochovaný v krypte rímskokatolíckeho kostola).
Hrad Parič, Trebišov
Parič je zrúcanina vodného hradu v parku mesta Trebišov.
Upravený letný areál vodných športov s množstvom zelene a bazénmi sa nachádza v strede Trebišova na okraji mestského parku v blízkosti futbalového ihriska. V celom areáli sú tri bazény, z toho dva plavecké a jeden detský. Deti môžu využiť preliezky, hojdačky, šmykľavky.
Medzi najcennejšie chránené kultúrne pamiatky v Trebišove patrí Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho. Bolo postavené v roku 1893 podľa projektu nemeckého architekta Arthura Meininga v neogotickom slohu. 
Rozhľadňa Tokaj, Malá Tŕňa
Z výhľadovej plošiny dovidíte nielen na okolité vinice, ale aj na maďarské mesto Sátoraljaújhely, ktorého súčasťou bolo pred vznikom prvej Československej republiky aj súčasné Slovenské Nové Mesto. Na rozhľadňu sa dostanete po červenej značke zo stanice Slovenské Nové Mesto. 
Tank, Stankovce
Hradisko, Zemplín
Kysta, Kysta