Kam na výlet - Trenčiansky kraj

Trenčiansky hrad, Trenčín
© Ľudovít Lacuška
Trenčiansky hrad
ZOO, Bojnice
© Gabriel Burčiar st.
ZOO
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
© zuzu hlinka
Kúpele Trenčianske Teplice

Tipy na výlet - Trenčiansky kraj

Kam na výlet s deťmi? Rozhodne do Bojníc. ZOO, kúpalisko a zámok na jednom mieste.  Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Stojí na travertínovej kope nad mestom. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského opátstva. Pôvodne bol hradom dreveným a vyvinul sa zo staršieho hradiska. Postupne v priebehu 13. storočia bol budovaný z kameňa ako majetok rodu Poznanovcov.
Mohyla je posledným miestom odpočinku generála Dr. Milana Rastislava Štefánika - vedca, vojaka, diplomata, kľúčovej osobností našich dejín a spolutvorcu našej novodobej štátnosti.
Dominanta Trenčína i celého Považia stráži pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou.
ZOO, Bojnice
ZOO Bojnice je zaradené v našich výletných miestach v kategórii TOP 50 výlety Slovensko. Počet druhov zvierat v majetku zoo v priebehu roka 2014 dosiahol 490 registrovaných taxónov. Počet fyzicky prítomných jedincov  vrátane deponovaných jedincov činil  2996 jedincov,  z toho v zoo to bolo 2734 jedincov.  V deponáciách žilo 262 jedincov. K 31.12. sa fyzicky v zoo nachádzalo 406 druhov, 26 druhov bolo v deponáciách. Počet druhov sa hlavne z dôvodu výrazných zmien v expozíciách rýb ustálil k 31.12.2014 na 432 registrovaných druhov. Neregistrovalo sa cca. 50 druhov motýľov, ktoré krátkodobo obohatili kolekciu chovaných živočíchov (samostatná evidencia).
Hrad Beckov sa majestátne týči na 60 metrov vysokom strmom brale nad obcou rovnakého mena neďaleko rieky Váh, kde už od 13. storočia strážil obchodnú cestu, vedúcu Považím. Bol hradom kráľov, mocných veľmožov a rytierov, hradom, ktorý odolal Tatárom aj Turkom.
Kúpalisko Zelená Žaba, Trenčianske Teplice
Rekreačný areál Zelená voda, Nové Mesto nad Váhom
Zelená voda Nové Mesto nad Váhom . Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Termálne kúpalisko Čajka leží v kúpeľnom mestečku Bojnice s peknou scenériou bojnického zámku. Bojnice ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom. V troch bazénoch (plavecký 50m/2,5 m a 2 detské) je počas sezóny termálna voda s teplotou 26 - 33 °C.  (http://www.vodnesvety.sk/kupalisko-cajka-bojnice)
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice