Kam na výlet Trenčín

Trenčiansky hrad, Trenčín
© Ľudovít Lacuška
Trenčiansky hrad
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
© zuzu hlinka
Kúpele Trenčianske Teplice

Tipy na výlet Trenčín

Dominanta Trenčína i celého Považia stráži pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou.
Kúpalisko Zelená Žaba, Trenčianske Teplice
Kúpele Trenčianske Teplice, Trenčianske Teplice
Čarda ryby, Opatovce
200 metrov široká a 50 metrov hlboká Haluzická tiesňava, ktorá vznikla erozívnou činnosťou Haluzického potoka 
Hammam, Trenčianske Teplice
Chata Baske, Krásna Ves
Nachádza sa na okraji vrcholovej lúky neďaleko kóty Baske, pri rázcestí modrej turistickej značky vedúcej hrebeňom rázsochy vybiehajúcej od sedla Homôľka a žltej stúpajúcej zo Slatinky nad Bebravou.
Chata Homôlka, Valaská Belá
Chata Homôlka sa nachádza v rekreačnej oblasti Homôlka, známom centre zimnej i letnej turistiky, ležiacom na rozmedzí Strážovských vrchov a Bielych Karpát, neďaleko rázovitej obce Valaská Belá. 
Chata pod Inovcom, Trenčianska Turná
V Inoveckej chate je celkom  55 lôžok, z toho v hlavnej chate 31 a v samostatných chatkách 24 lôžok.
V roku 2013 bol v Chate pod Ostrým vrchom znova otvorený bufet, zatiaľ len s víkendovou prevádzkou. Lokalita poskytuje bohaté možnosti pre individuálnu aj skupinovú relaxáciu s možnosťou využitia pešej turistiky, cykloturistiky a športových aktivít.
Jánošíkova jaskyňa, Trenčianske Teplice
Jánošíková jaskyňa v Trenčianskych Tepliciach je krásnym miestom vo výške 405 metrov nad morom uprostred malebného lesa ako stvorená na turistiku pre rodiny s deťmi. Je dlhá 10,5 metra a nemá kvapľovú výzdobu.
Priestory jaskyne vytvorili tečúce podzemné vody. Jaskyňa pozostáva z dvoch chodieb prepojených vo vstupnej časti spojovacou chodbou. Dlhšia chodba meria 38 metrov a končí hlinenou zátkou. Druhá chodba meria 22 metrov a taktiež končí hlineným zakončením. Jaskyňa je vytvorená z tmavosivých vápencov. 
Jaskyňa pod Jeleňom, Trenčianske Teplice
Nachádza sa nad mestom Trenčianske Teplice. Vznikla eróznou činnosťou vôd pozdĺž tektonickej pukliny severovýchodného smeru. Jej dĺžka je 27 metrov, končí hlineným sifónom. V jaskyni sú malé náznaky krasových útvarov. 
Kúpeľný park, Trenčianske Teplice
Machnáč, Drietoma
Machnáč (771 m n. m.) – najvyššie položené miesto Drietomy - je holý trávnatý vrchol  s osadeným dvojkrížom a s krásnymi výhľadmi na Považský Inovec, Strážovské vrchy, Kľak a Veľkú lúku v Malej Fatre, Javorníky, na východe sa vyníma skalnatá bielokarpatská Chmeľová, samozrejme je vidieť Trenčín. Pri výnimočne dobrej viditeľnosti je vidieť aj ďalšie slovenské a moravské pohoria – časť Vtáčnika, Veľkej Fatry a moravské Beskydy.  Z obce vedie turistická trasa „Cesta hrdinov SNP“ po červenej značke, cestou sa prechádza okolo ďalšieho turistami i obyvateľmi Drietomy obľúbeného vrcholu Sokolí kameň (696,5 m), ktorý vytvára príkrovová troska - skala...
Náučný chodník Klepáč, Trenčianske Teplice
Inovec[1] je najvyšším vrchom pohoria Považský Inovec s výškou 1 041,6 m n. m. Nachádza sa asi desať kilometrov vzdušnou čiarou na juh od mesta Trenčín. Vrch Inovca bol najvyšším bodom v rámci Západoslovenského kraja. Zo zalesneného vrcholu nie je výhľad, avšak v roku 2016 postavená vyhliadková veža poskytuje kruhový výhľad.
Veža má dve vyhliadkové podlažia, v jej spodnej časti sa nachádza zastrešené posedenie. Z podlaží sa naskytá krásny výhľad na obec Soblahov, ale i ďalšie obce a mestá v blízkom i širšom okolí – na Trenčiansku Turnú, Mníchovu Lehotu, Trenčín či Nové Mesto nad Váhom.  Celková výška rozhľadne je 9,5 metra.
TARZANIA, Trenčín
TARZANIA Trenčín sa nachádza na Brezine, v tesnej blízkosti asfaltovej cesty smerom od hotela Brezina k Čerešňovému sadu. Autom sa k nám dostanete od Štefánikovej ulice po Kukučínovej ulici. Postavená je na stromoch v nádhernom lesoparku a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 22 plošín vo výške približne 5 až 10 m nad zemou.
Vyhliadka Jeleň, Trenčianske Teplice
Areál pod Tlstou horou, Chocholná-Velčice
Homôlka, Dolná Poruba
Na Bukovine, Dolná Poruba
Ranč 13, Nemšová
Vlčanská, Dolná Poruba