Kam na výlet Trnava

Smolenický zámok, Smolenice
© Jozef D.
Smolenický zámok

Tipy na výlet Trnava

Zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl – august, každý deň od 10.00 hod. – do 18.00 hod. Vstup - každú celú hodinu. Vstupné: dospelí 2,00 € Deti, dôchodcovia 1,00 €
Kaplnka sv. Urbana, Vinohrady nad Váhom
Hrad Dobrá Voda, Dobrá Voda
Dobrá Voda je zrúcanina gotického hradu ležiaca v strednej časti pohoria Malé Karpaty nad obcou Dobrá Voda v okrese Trnava v Trnavskom kraji. Leží vo výške 320 m n. m. a zaberá plochu 8 467 m². Je súčasťou územia prírodnej rezervácie Slopy.
Ostrý Kameň je zrúcanina hradu vo výške 576 m n. m. pri obci Buková v okrese Trnava na strmom ostrohu Zárub, najvyššieho vrchu Malých Karpát. Bol to pohraničný hrad postavený na ochranu Českej cesty v 13. storočí. Po poškodení za Rákociho povstania sa hrad zmenil na ruiny.
Jaskyňa Deravá skala, Plavecký Mikuláš
Deravá skala je jaskyňa, nachádzajúca sa na pravej strane Mokrej doliny v Malých Karpatoch v nadmorskej výške 460 m n. m. Má dĺžku 26 a výšku 15 m. 
Jaskyňa Driny, Smolenice
Jaskyňa Driny je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku a jednou z hlavných turistických atrakcií Malých Karpát. V porovnaní s našimi ostatnými sprístupnenými jaskyňami, v ktorých zväčša prevládajú mohutnejšie podzemné priestory, predstavuje sústavu užších puklinových chodieb, avšak s čarokrásnou kvapľovou výzdobou.
kaštieľ - SNM HM , Dolná Krupá
Kaštieľ Jaslovské Bohunice, Jaslovské Bohunice
Neobarokový kaštieľ sa nachádza pri rozsiahlom parku anglického typu. Pochádza z 18. storočia. V roku 1787 sa ako majiteľ pozemkov spomína gróf Dezasse Ferenc, ktorý dal tento kaštieľ postaviť. Význam a postavenie rodiny Dezasse dokumentuje aj rodinná hrobka na miestnom cintoríne z roku 1825 a kaplnka pristavená ku kostolu sv. Michala. Jeho posledný majiteľ, gróf Platen, využíval kaštieľ ako letné sídlo.V súčasnej dobe je v kaštieli reštaurácia s ubytovaním.
Kostol sv. Martina, Jaslovské Bohunice
Suchovská vodná nádrž, Suchá nad Parnou
Suchovská vodná nádrž leží v katastri obce Suchá nad Parnou. Vznikla prehradením Podhájskeho potoka kvôli ochrane obcí pred povodňami. Do užívania MSO SRZ Trnava, teda rybárom, bola daná v roku 1980, pod číslom revíru 2-X Y Z 0. Dnes chodia k priehrade okrem rybárov aj turisti, rodiny s deťmi na opekačky, do lesíka kúsok od priehrady hubári a zberači gaštanov a najnovšie aj geokešeri, hľadajúci blízke skrýše.
TARZANIA, Vlčkovce
TARZANIA VLČKOVCE je najmladšou z radu TARZANII. Nachádza na vo Vlčkovciach, par kilometrov od Trnavy smerom na Nitru. Tento lanový park sa nachádza v areáli motorestu ESO. Všetko sa to nachádza v bývalej panskej záhrade a určite budete prekvapení, že niekoľko sto metrov od dialnice sa nachadza doslovne zázračný kus prírody. Tento lanový park je postavený z 11 prekážok vo výške približne 4 až 8 m nad zemou a jeho súčasťou je aj trasa pre najmenších lezenia chtivých Tarzančekov s 25 metrovou lanovkou.
V lete poskytuje príjemné kúpanie a využíva sa aj na rybárčenie. V okolí je množstvo chát. Najbližším mestom je 20 kilometrov vzdialená Senica.
Katarínka, Dechtice