Kam na výlet Turčianske Teplice

vrch Stráža, kostol z 13. storočia, Socovce
© Iveta Krupcová
vrch Stráža, kostol z 13. storočia

Tipy na výlet Turčianske Teplice

„Jediný aquapark s liečivou vodou na Slovensku“
Rekreačné stredisko SKALKA sa nachádza sa na bočnom hrebeni Suchej hory v Kremnických vrchoch v nadmorskej výške 1 252 m. Nadmorská výška a prírodné podmienky ju predurčujú byť strediskom turistiky a cykloturistiky a počas zimy strediskom ako zjazdového tak bežeckého lyžovania.
 Najväčším lákadlom cestovného ruchu v obci je Geografický stred Európy pri kostole sv. Jána Krstiteľa ktorý je 11.zastavením Barborskej cesty ktorá prechádza obcou .      
Tunel sa nachádza asi 10 minút chôdze z turistického a lyžiarskeho strediska Skalka v Kremnických vrchoch. Pomenovanie dostal po Arturovi Gorgeimu - uhorskom generálovi, ktorý starý banícky tunel využil v januári 1849 pri postupe svojej armády proti armáde cisára Františka Jozefa. Vybudovali ho  ešte  v časoch preslávenej Thurzovsko – Fuggerovskej spoločnosti a slúžil  na prevoz drahých kovov z Tajova, Španej Doliny a Banskej Bystrice do kremnickej mincovne.Tunel bol neskôr zavalený a až koncom 20. storočia bol vďaka...
Hrad Zniev, Kláštor pod Znievom
Znievsky hrad je zrúcanina na vápencovom vrchu Zniev vo výške 985 m n. m., teda takmer 500 m nad mestečkom Kláštor pod Znievom. Hradný vrch tvorí severné zakončenie samostatného pohoria Žiar, nadväzujúceho na Lúčanskú časť Malej Fatry.
Kaštiel v Diviakoch, Turčianske Teplice
Kaštieľ v Diviakoch alebo Platthyovský kaštieľ stojí v mestskej časti Turčianskych Teplíc, v Diviakoch na Matičnej ulici.
Drevená chata na hlavnom hrebeni Kremnických vrchov. Stojí neďaleko Kordíckeho sedla medzi vrcholmi Vyhnatová a Tabla v severnej časti horstva. Nachádza sa pri červenej značke E8 – Cesta hrdinov SNP. V súčasnosti slúži turistom ako útulňa počas celého roka. 1135 m n. m.
Zlaté kúpele, Turčianske Teplice
GPS Liečebný dom Veľká Fatra 48°51'39.488"N, 18°51'40.690"E
Lanové centrum, Turčianske Teplice
Termálne kúpalisko VIESKA, Turčianske Teplice