Kam na výlet Veľký Krtíš

Tipy na výlet Veľký Krtíš

Čarovné miesto pre relax a oddych Aquatermal Strehová leží v severnej časti Ipeľskej kotliny na juhu Slovenska. Po dvojročnej rekonštrukcii ponúka termálne kúpalisko so 60 ročnou tradíciou možnosti rekreácie a služieb na úrovni, ktorá uspokojí aj požiadavky náročnejších klientov. Voda na Kupku Dolná Strehová blahodarne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky.
Hrad Modrý Kameň, Modrý Kameň
Pôvodne gotický hrad postavili okolo roku 1137. Jeho prvým známym majiteľom bol zvolenský župan Ditrich z rodu slávneho rytiera Donča.
Aréna otvoreného kúpaliska KRTKO Veľký Krtíš. Miesto vhodné na kúpanie (Bazény, kúpaliská, vodné plochy). Prevádzkovateľ, informácia o bazénoch, kvalita vody: Zobraz detail kúpaliska
Kostol, Hrušov
Obec Opatovská Nová Ves, Opatovská Nová Ves
20 metrov vysoká šesťposchodová drevená veža na kopci Opavská hora (577 m n.m.), dokončená v roku 2014. Výhľad z najvyšších poschodí je dokonale kruhový, keďže vrchol veže sa nachádza vysoko nad okolitou vegetáciou. Od východu až po juhozápad vidieť za dobrej viditeľnosti prakticky všetky maďarské pohoria, od Bukových vrchov , cez Mátru, Cserhát až po Pilišské vrchy nad Ostrihomom. Od juhozápadu potom nasledujú slovenské kopce – cez Chrbát pri Hurbanove k nitrianskemu Zoboru, V. Inovcu, Sitnu,...
K rozhľadni na Prašnom vrchu vedie náučný chodník, ktorý začína v Hrušove a vedie okolo všetkých miestnych zaujímavostí.
Správa športových zariadení mesta Veľký Krtíš bola zriadená ako príspevková organizácia mesta Veľký Krtíš. Predmetom jej činnosti je:
Kleňany, Kleňany
Kostol Sv. Mikuláša, Balog nad Ipľom