Keď sa zima opýta

Podujatie Martin

Keď sa zima opýta
Pridať do môjho kalendára
Podujatia pre deti, Zvyky a tradície
Web organizátora:
www.muzeum.sk
Ďalšie podujatia v meste Martin

Keď sa zima opýta

Jeseň bola pre našich predkov obdobím zberu a uskladňovania úrody. Zoznámte sa aj Vy s činnosťami, ktoré v minulosti sprevádzali na slovenskom vidieku spracovanie a uskladnenie úrody na podujatí Keď sa zima opýta. Uskutoční sa v nedeľu 15. októbra 2017 v Múzeu slovenskej dediny.
Súčasťou programu, ktorý bude trvať od 10.00 do 16.00 hod., budú vystúpenia dedinských folklórnych skupín, ktoré nás zavedú do minulosti a pripomenú činnosti, ktoré na slovenskom vidieku v jesennom období súviseli so zberom a spracovaním úrody.
V programe budú účinkovať folklórny súbor Drotár z Dlhého Poľa pri Žiline, turčianska folklórna skupina z Podhradia, hrať budú Dlhopoľskí heligonkári.
Počas dňa okoštujete „zemnačne osušky“, zemiakové placky, v pahrebe upečené zemiaky či malé jabĺčka, ochutnáte aj čaje z byliniek pestovaných v našich záhradkách.
Uvidíte, ako sa tlačila kapusta do suda, pripravovali sa sušené jabĺčka „opečky“ , spracovávala a priadla sa ovčia vlna, tkalo sa plátno a koberce, v kováčskej vyhni sa podkúval kôň.
Pre najmenších sú prichystané tvorivé dielne. V nich si deti môžu vyskúšať tkanie na malých krosienkach, vyrobiť si zemiakové pečiatky, figúrky z makovíc a gaštanov, šípkové retiazky alebo voňavé vrecúška naplnené bylinkami.
Okrem „koštovky“ bude pripravená aj súťaž v jedení zemiakovej baby.
Na podujatí sa predstavia aj ľudovo-umeleckí výrobcovia a predajcovia.
O 13.30 hod. sa bude konať r. k. sv. omša v kostole z Rudna.

http://www.muzeum.sk/?obj=muzeum&ix=msd_em_snm

Miesto konania podujatia: Múzeum slovenskej dediny - OZ Jahodnícke háje, Jahodnícke háje, Martin
Vstupenky: http://www.snm.sk/
Dátum začiatku podujatia: 15. Októbra 2017 10:00
Dátum ukončenia podujatia: 15. Októbra 2017 16:00
Pravdepodobné súradnice: 49.0385N 18.9254E

Prípadné zmeny si preverte na webe podujatia Keď sa zima opýta

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Meno organizátora: Muzeum.SK
Fotografie
Podobné podujatia