King of Europe na Slovakia Ringu

Podujatie Orechová Potôň

King of Europe na Slovakia Ringu

Vrcholný európsky seriál drifterov Federal Drift King of Europe spozná svojho šampióna za rok 2016 opäť na okruhu Slovakia Ring. Záverečné ôsme kolo Európskeho šampionátu ProSeries sa bude konať opäť v Orechovej Potôni 8. a 9. októbra 2016.

Medzi kráľmi jazdy dverami napred nájdeme aj tento rok Slováka Norberta Kováčika, ktorému po šiestich kolách patrí v celkovom hodnotení výborné 4. miesto.
O svoj štvrtý titul v ProSeries bude chcieť z 3. miesta zabojovať Maďar Adam Kerényi, pred ním je ešte aj jeho krajan András Molnár. No tomuto roku aspoň zatiaľ kraľuje Holanďan Remmo Niezen, ktorý už má na svojom konte aj titul šampióna Drift Allstars série z roku 2009.

O napínavé divadlo bude postarané. V kvalifikácii sa bude treba najprv dostať medzi 32 najlepších a vo vyraďovacích pretekoch dvojíc sa bude hodnotiť rýchlosť, štýl, samotný drift a napríklad aj tesnosť súbojov.

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia