Kino Fest Anča Slovenský výber 2019

Podujatie Bratislava

Kino Fest Anča: Slovenský výber 2019

Najlepšie slovenské animované filmy 2019 predstavuje kolekciu najlepších súčasných slovenských animovaných filmov. Organizátori festivalu Fest Anca pripravili pásmo filmov s cieľom priniesť divákom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie. 6 snímok z našej krajiny, primárne určených pre dospelých, je reprezentatívnym výberom jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže ponúknuť jedine animovaný film.
___________________________________________________
Dĺžkapásma: 48 min.
Prístupnosť: od 15rokov
Jazyk: bez dialógov

• 300 g/m2
Kamila Kučíkova (7 min., 2018, Slovensko)
Monodráma bielo-bieleho papiera.

• Jasanehrám
MatejBabic(6 min., 2018, Slovensko)
Krátky animovaný film Ja sa nehrám poukazuje na túžbu vyhrávať a vrodenú agresiu, ktorá sa v ľudoch skrýva.

• Fifi Fatale
MáriaKralovič(14 min., 2018, Slovensko)
Jej krása je dychberúca, tanec podmanivý a pohyby nezabudnuteľné. V zapadnutom lokále sa večer čo večer všetko točí okolo nej. Neštastne zamilovaný barman, nadšení hostia. Až kým sa v bare neobjaví nepozvaný mladý muž, ktorý odhalí tajomstvo jej sily.

• Poetika Anima
Kriss Sagan (5 min., 2018, Slovensko)
Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motív rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne s originálnou atmosferickou hudbou od Frederica Robinsona vytvárajú interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

• Šarkan
Martin Smatana (13 min., 2019, Česká republika)
Leto sa chýli ku koncu a stromy sa prehýbajú pod váhou zrelého ovocia. Dedo daruje vnukovi šarkana. Keď je chlapec vymrštený do vzduchu, dedo ho chytí. Potom popadajú listy a dedo zoslabne. Silný jesenný vietor ho vynesie až na oblačné nebo. Príde zima, príde jar, a teplý vánok ich opäť spojí.


• FLUSH IT OUT (Official Music Video for Likvid& Dan Riley)
Marian Vredík a Jana VredíkHirnerová (4 min., 2018, Slovensko)
Sureálny, temný a plnývizuálnychprekvapení. Vidoklip “Flush it out” siuctíhororovýžáner.

VSTUPENKY ONLINE TU  http://bit.ly/SVKVYBER

Začiatok podujatia: 4. 2. 2020 19:00:00
Koniec podujatia: 4. 2. 2020 20:00:00
Vstupenky

Upozorňujeme na možné zrušenie niektorých podujatí z dôvodu šírenia Koronavíru. Prosíme overte si u organizátorov, či sa podujatie uskutoční.

Fotografie
Podobné podujatia